بازداشت مرد بی آبرو در قم

مرد بی آبرو که در قم عامل فساد و بی بندوباری بود و جوانان و نوجوانان را به دام می انداخت دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا قم از شناسایی و دستگیری عامل ایجاد بستر انتشار تصاویر نامتعارف و ترویج بی بند و باری در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش رکنا، سرهنگ علی موالی رئیس پلیس فتا استان قم در تشریح این خبر گفت:کارشناسان پلیس فتا قم طی رصد شبانه روزی با صفحه اینستاگرامی مواجه شدند که اقدام به ترویج تصاویر نامتعارف و ترویج بی بند و باری به صورت استوری می کرد،مراتب به صورت ویژه و پلیسی در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

بازداشت فاسد در قم

وی افزود:با احراز عمل مجرمانه صاحب صفحه،هماهنگی های قضایی انجام شد و با شگردهای پلیسی و و رصد دقیق صفحه مورد نظر، مالک صفحه مورد شناسایی قرار گرفت و در یک عملیات پلیسی دستگیر و به همراه کلیه اسباب و ادوات ارتکاب جرم کشف شده درمحل اختفا به پلیس فتا انتقال داده شد.

این مقام سایبری اظهار کرد:متهم در ابتدای بازجویی ها منکر مالکیت صفحه شد و با بیان هک و نفوذ به حساب شخصی وی شخص ثالث دیگری را بعنوان کاربر صفحه معرفی نمود که با بررسی های پلیسی و استعلام سوابق اظهارات وی رد شد و متهم در مواجهه با سایر مدارک و مستندات به بزه انتسابی اعتراف کرد و انگیزه خود از این اقدام را اول جذب و افزایش فالوور و عقده های روحی و روانی بیان کرد،متهم پس از تکمیل پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شد.

سرهنگ علی موالی به هموطنان توصیه کرد:کاربران در فضای مجازی به تبلیغات اغواکننده و غیرشرعی در فضای مجازی توجه نکنند و مدنظر داشته باشند که نیات ، اهداف و البته هویت افراد در فضای مجازی براحتی قابل شناسایی نیست و عدم توجه به اصول اخلاقی و اسلامی و اعتماد نابجا در مسائل این چنینی می تواند تبعات سنگین مالی و حیثیتی و یا حتی فروپاشی بنیان اصیل خانواده ایرانی اسلامی را در پی خواهد داشت.

رئیس پلیس فتا استان قم در پایان از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟