قتل در عسلویه / سرنوشت قاتل اعدامی پس از 17 سال کابوس چوبه دار

 قاتل بوشهری از چوبه دار پس از 17 سال که به اعدام محکوم شده بود نجات  یافت.

پرونده قتل جوان ۲۴ ساله که ۱۷ سال پیش در شهرستان عسلویه استان بوشهر تشکیل شده بود با تلاش شورای حل اختلاف و گذشت اولیای دم از حق قصاص، به صلح و سازش ختم شد.

به گزارش رکنا، پرونده قتل جوان ۲۴ ساله که ۱۷ سال پیش در شهرستان عسلویه استان بوشهر تشکیل شده بود با تلاش شورای حل اختلاف و گذشت اولیای دم از حق قصاص ، به صلح و سازش ختم شد.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان بوشهر صبح امروز در رهایی یک قاتل از قصاص با بیان اینکه فرهنگ صلح و سازش در اولویت برنامه‌ها قرار دارد اظهار داشت: در این راستا تلاش شورای حل و اختلاف زندان‌ها و ستاد دیه استان بوشهر قابل تقدیر است.

بخشش قاتل اعدامی در عسلویه / 17 سال کابوس چوبه دار

رضا مقبلی‌قرائی با اشاره به تلاش برای رضایت اولیای دم برای رهایی قاتل از چوبه دار تصریح کرد: با تلاش شورای حل اختلاف، ستاد دیه و خیران سال گذشته 19 نفر از محکومان به قصاص با سال‌ها زندانی آزاد شدند.

وی با اشاره به گذشت از قصاص و پایان پرونده قتل پس از 17 سال خاطر نشان کرد: قاتل محکوم به قصاص پس از 17 سال انتظار با گذشت خانواده مقتول از اعدام رهایی یافت و از زندان آزاد شد.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان بوشهر با اشاره به اینکه 17 سال پیش جوان 24 ساله یکی از استان‌های شرقی اقدام به قتل یکی از شهروندان استان فارس در عسلویه کرده بود گفت: قاتل و مقتول در شهرستان عسلویه فعالیت می‌کردند که قاتل به علت کنترل نکردن خشم و غفلت اقدام به قتل دوست خود کرد.

مقبلی‌قرائی با اشاره به اینکه‌ زندانی به جرم قتل عمد، مدت 17 سال در زندان بوشهر تحمل کیفر کرده است بیان کرد: متهم که در زمان ارتکاب قتل 24 سال داشت سال‌ها بدون ملاقات منتظر اجرا حکم قصاص بود تا اینکه با تلاش شورای حل اختلاف و گروه‌های صلح و سازش، اولیا دم از اجرا حکم قصاص صرف نظر کرد.

وی با بیان اینکه استان بوشهر از نظر گرفتن رضایت از شکات در خصوص جرم قتل عمد رتبه پنجم کشوری را دارد گفت: در همه ایام برنامه‌هایی برای گذشت شاکیان ویژه محکومان به قصاص در زندان بوشهر انجام می‌شود که روند جلب رضایت اولیا ادامه دارد.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان بوشهر بخشش قاتل از قصاص را مدیون گذشت عزتمندانه اولیا دم و تلاش شورای حل اختلاف دانست و افزود: آموزه‌های دینی به ترویج فرهنگ عفو ، گذشت و آثار آن تأکید فراوان کرده و رسیدن به مقام صابران با عفو و گذشت به جای استفاده از حقوق شخصی حق انتقام و قصاص امری ممکن و شدنی است.

همچنین در سفر رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور به استان بوشهر 10 زندانی آزاد می‌شوند که 2 نفر از این افراد جرایم عمد دارند که یکی از آنها محکوم به قصاص نفس است.

در این راستا 8 زندانی دیگر هم از مجرمان غیر عمد با 264 میلیون تومان بدهی با پرداخت بخشی از بدهی آنها و گذشت شکات آزاد می‌شوند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟