سعید شکاری شکار پلیس شد + عکس و علت دستگیری

 سعید شکاری یکی از شکارچیان حرفه ای که در فضای مجازی جولان می داد در عملیات پلیسی دستگیر شد.

به گزارش رکنا، هادی موسی‌پور رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان چناراندر تشریح جزئیات این پرونده گفت: این شکارچی که پیش‌تر از سوی مرکز فوریت‌های سایبری یگان حفاظت محیط زیست کشور رصد و شناسایی شده بود، در استان‌های خراسان رضوی و شمالی رفت و آمد داشته و به شکار گونه‌های جانوری تحت حفاظت می‌پرداخته ‌است.

این مسئول ادامه داد: مأموران محیط زیست استان خراسان رضوی با تحقیقات اطلاعاتی هویت متهم را شناسایی کردند. کد ملی متهم مربوط به شهرستان تربت حیدریه بود که موضوع به یگان حفاظت این شهرستان اعلام شد اما در ادامه بررسی‌ها مشخص شد که این فرد چند سال پیش از این منطقه نقل مکان کرده است. تحقیقات این پرونده ادامه داشت تا اینکه محل سکونت جدید این شکارچی سابقه‌دار در شهر جدید گلبهار شناسایی و ادامه مأموریت به فرمانده یگان حفاظت شهرستان چناران واگذار شد.

سعید شکارچی بازداشت شد

موسی‌پور افزود: مأموران ما با همکاری پلیس اطلاعات چناران سرانجام محل اختفای متهم را که به «سعید شکارچی» در فضای مجازی معروف است، شناسایی و پس از کسب مجوز لازم در یک اقدام ضربتی او را دستگیر کردند. در بازرسی از مخفیگاه این فرد نیز مقداری گوشت قوچ وحشی‌، لاشه پرندگان وحشی، ۲ قبضه سلاح شکاری، ادوات و مهمات کشف و توقیف شد.رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان چناران بیان کرد: متهم ابتدا حاضر به همکاری با مجریان قانون نبود اما پس از رویارویی با مستندات و ادله کافی در پرونده‌اش به جرم شکار غیر مجاز و انتشار آن در فضای مجازی که باعث تشویش اذهان عمومی شده بود، اعتراف کرد. این فرد پس از تشکیل پرونده و تکمیل مراحل قانونی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

مهدی قرآنی

آیا این خبر مفید بود؟