خط پایان جولان 233 تبهکار مشهدی در عملیات ضربتی پلیس

پلیس خراسان رضوی 233 قاچاقچی و توزیع کننده مواد مخدر را به دام انداخت.

به گزارش رکنا، در اجرای مرحله دیگری از طرح ارتقای امنیت اجتماعی در سطح خراسان رضوی عوامل پلیس مبارزه با مواد مخدر این استان در عملیاتی هم زمان ضمن دستگیری صدها قاچاقچی و توزیع کننده مواد مخدر حدود یک تن انواع مواد مخدر را ظرف 72 ساعت گذشته کشف و ضبط کردند.

روز گذشته جانشین فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی در تشریح جزئیات این خبر گفت: این طرح ضربتی از روز چهارشنبه هشتم خرداد آغاز شد و تا روز گذشته به طول انجامید.

بازداشت تبهکاران مشهد / همگی راهی زندان شدند

در این عملیات عوامل پلیس مبارزه با قاچاق مواد مخدر خراسان رضوی با همکاری مأموران انتظامی شهرستان های استان موفق به شناسایی و دستگیری 233 قاچاقچی و عمده فروش مواد افیونی شدند.

سردار ابراهیم قربان زاده بیان کرد: مأموران ما در اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مود مخدر استان که از هفته ها قبل کار اطلاعاتی این طرح را انجام و مخفیگاه های متهمان به دام افتاده را ردزنی و شناسایی کرده بودند، در این عملیات موفق شدند تا مقدار 654 کیلوگرم انواع مواد مخدر را کشف و توقیف کنند. علاوه بر این در این طرح ضربتی 72 ساعته تعداد 451 عدد قرص غیر مجاز کشف و ضمیمه پرونده متهمان شد.

این مقام ارشد انتظامی استان خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به اینکه هدف از اجرای این طرح مشترک ارتقای امنیت اجتماعی است مأموران ما در بخشی از عملیات 112 معتاد متجاهر را از خیابان های سطح شهرهای مختلف استان از جمله مشهد جمع آوری کردند و با دستور و مجوز قضایی آن ها را به کمپ های ترک اعتیاد تحت ماده 16 انتقال دادند.

سردار قربان زاده افزود: متهمان به دام افتاده در این عملیات ضربتی نیز پس از تشکیل پرونده و برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضایی قرا رگرفتند.

جاسازی تریاک در بار هندوانه

جانشین رئیس پلیس خراسان رضوی در ادامه این گزارش به عملیات شناسایی و توقیف یک محموله افیونی در یکی از محورهای مواصلاتی استان اشاره کرد و گفت: مأموران اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر نیشابور در پی اجرای طرح کنترل محورهای مواصلاتی این شهرستان به یک دستگاه کامیون حامل بار هندوانه در جاده بخش میان جلگه مشکوک شدند و این خودرو باری را متوقف کردند.

سردار قربان زاده گفت: خودرو کامیون در نگاه اول بار هندوانه داشت ولی رفتار مشکوک راننده و نیز مدارک باری او موجب شد تا مأموران این خودرو سنگین را برای بررسی بیشتر به مقر فرماندهی خود انتقال دهند.

این مقام ارشد انتظامی استان ادامه داد: مجریان قانون پس از تخلیه بار هندوانه این کامیون در بازرسی دقیق آن یک محموله تریاک به وزن 274 کیلو و 890 گرم که به طرزی ماهرانه در قسمت بار جاسازی شده بود را کشف و ضبط کردند.

سردار قربان زاده بیان کرد: در این عملیات یک متهم دستگیر شد و در تحقیقات اولیه به جرمش اقرار کرد. متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قضایی در اختیار دادسرا قرار گرفت و با قرار مناسب قضایی راهی زندان شد. تحقیقات از این فرد برای شناسایی دیگر همدستانش و فرد تحویل گیرنده بار تریاک ادامه دارد.

جانشین فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی تأکید کرد: عوامل انتظامی برای ایجاد امنیت اجتماعی در سطح استان شبانه روز در تلاش هستند و هرگز اجازه جولان و سرکشی به سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد افیونی را نخواهند داد. بنابراین اگر جرمی در جامعه احراز شود مجریان قانون با فرد متخلف در چارچوب قانون و بدون هیچ مماشاتی برخورد خواهند کرد.

سردار قربان زاده از شهروندان خواست تا در صورت اطلاع از خرید و فروش مواد افیونی در محله یا منطقه سکونتشان موضوع را به پلیس اطلاع دهند و از این طریق همیار مأموران انتظامی استان باشند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

مهدی قرآنی

آیا این خبر مفید بود؟