دست این مرد در جیب یزدی ها بود / راز دلارها فاش شد

مرد یزدی که با ساخت پیج اینستاگرام دست به شیادی می زد شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا استان یزد از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که با ساختن پیج جعلی در اینستاگرام اقدام به سرقت از کیف پول کاربران می کرد.

به گزارش رکنا، پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ مرتضی ابوطالبی، رئیس پلیس فتا استان یزد درتشریح این خبر گفت: فردی با در دست داشتن مرجوعه قضایی مبنی بر سرقت کیف پول دیجیتالی خود به ارزش 2000 دلار ، به پلیس فتا استان مراجعه کرد.

سرهنگ ابوطالبی ادامه داد: طبق اظهارات شاکی مشخص شد که وی در کیف پول دیجیتالی خود مبلغ 2000 دلار داشته است و با ثبت نام در سایت صرافی آنلاین که در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال و تبدیل آن به ریال و دیگر ارزها فعالیت داشت، از روی غفلت یک صفحه اینستاگرامی جعلی با نام مشابه سایت مذکور را که خود را پشتیبان آن سایت معرفی نموده بود دنبال کرده و در نهایت جهت افزایش اعتبار خود به گرداننده صفحه پیام ارسال کرده بود.

این مقام مسئول با اشاره به تلاش های فنی و پلیسی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا از شناسایی عامل سرقت خبر داد و گفت: در پی جستجو و واکاوی پرونده سرنخ هایی از سرقت دیجیتالی بدست آمد و در پی بررسی های به دست آمده هویت متهم مشخص شد و این مجرم سایبری به پلیس فتا یزد منتقل شد.

سرقت دیجیتالی مرد یزدی فاش شد

رئیس پلیس فتا استان یزد افزود: کاربران صرافی‌های ارزهای دیجیتال حتماً از یک ایمیل منحصر به فرد و رمز قوی استفاده کنند و به هیچ عنوان ایمیل و شماره تلفنی که با آن در صرافی ارزهای دیجیتال عضو شده‌اید را در اختیار دیگران قرار ندهند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: شهروندان لازم است که به منظور پیشگیری از هرگونه دغدغه خاطر نسبت به خرید ارز رمز و نگهداری آن ابتدا دانش و آگاهی خود را بالا ببرند و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مرکز فوریت های سایبری با ما در میان بگذارند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟