بازداشت دزدان دهه هشتادی بیت کوین باز در مشهد

سارقان برق که 16 ساله بودند در مشهد گرفتار قانون شدند آنها در خانه شان مزرعه بیت کوین داشتند.

به گزارش رکنا، مأموران دایره تجسس کلانتری احمدآباد مشهد با رصد اطلاعاتی و پایش میدانی در یکی از مناطق تحت کنترل خود به خبری دست یافتند که نشان می داد فرد یا افرادی در یک منزل مسکونی اقدام به نصب و راه اندازی دستگاه های استخراج ارز دیجیتالی کرده اند.

مأموران پس از به دست آوردن این اطلاعات و جمع آوری مستندات کافی در هماهنگی با مقام قضایی وارد عمل شدند. مجریان قانون در این عمیات با اخذ مجوز‌های لازم، به خانه مسکونی مورد نظر وارد شدند و در بازرسی از آن تعداد 43 دستگاه استخراج ارز دیجیتال که از شبکه برق سراسری به صورت غیر مجاز استفاده می کرد را کشف کردند.

به گفته فرمانده انتظامی مشهد تحقیقات مأموران کلانتری 16 برای شناسایی عاملان این اقدام مجرمانه ادامه دارد.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی به عملیات دیگر پلیس مشهد و انهدام گروه کش روزنان دهه هشتادی اشاره کرد و افزود: ظهر دیروز یکی از تیم های گشتی کلانتری 12 مشهد هنگام بررسی میدانی یکی از خیابان های حوزه استحفاظی خود 2نوجوان را در حال فرار مشاهده کرد.

کشف مزرعه رمزارز در ساختمان مسکونی مشهد

این مقام انتظامی مشهد ادامه داد: در حالی 2 نوجوان در خیابان می دویدند که چند تن از شهروندان نیز با دزد خطاب دادن آن ها در تعقیبشان بودند. مأموران کلانتری 12 مشهد به محض مشاهده این صحنه بلافاصله وارد عمل شدند و در اقدامی غافل گیرانه 2نوجوان در حال فرار را دستگیر کردند و به مرکز فرماندهی خود انتقال دادند.

سرهنگ صارمی گفت: متهمان 2نوجوان 16 ساله اند که پس از انتقال به کلانتری مشخص شد سابقه کیفری هم دارند. در ادامه تحقیقات از نوجوانان به دام افتاده نیز مشخص شد که آن ها وارد یک فروشگاه شده و 700 هزار تومان کالا را از این واحد صنفی کش روزنی کرده اند.

درست زمانی که متهمان قصد خروج از محل را داشته اند دستشان رو شده و صاحب مغازه به همراه چند تن دیگر به تعقیب آن ها پرداخته است. 2متهم به دام افتاده پس از تشکیل پرونده و اقرار به جرم خود برای سیر مراحل قضایی در اختیار دادسرا قرار گرفتند.رئیس پلیس مشهد در ادامه به شناسایی و دستگیری یک مالخر اموال مسروقه نیز اشاره کرد و گفت: در این عملیات مأموران دایره تجسس کلانتری میرزا کوچک خان حضور داشتند که در رصد اطلاعاتی یکی از مناطق تحت حفاظت خود به خانه ای مسکونی مشکوک شدند. مأموران در قدم بعدی در بررسی های نامحسوس میدانی دریافتند که در زیرزمین این خانه اقلام سرقتی و نگهداری می شود.

سرهنگ صارمی افزود: مجریان قانون در این مأموریت پس از جمع‌آوری مستندات لازم در هماهنگی با مقام قضایی وارد عمل شدند که در بازدید از ملک مسکونی مورد نظر تعداد زیادی رینگ و لاستیک خودروهای سواری، 2 عدد باتری و تعدادزیادی چراغ ، ضبط و پخش و دیگر وسایل و قطعات خودرو کشف شد. در این عمیات یک متهم به مال خری اموال مسروقه دستگیر شد که تحقیقات از وی ادامه دارد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟