دسیسه یک مرد برای زن شیرازی

کلاهبرداری 2 میلیاردی با عنوان اخذ ویزا و اقامت در کشورهای اروپایی زن شیرازی را به دردسر انداخت.

رئیس پلیس فتا استان  فارس از دستگیری فردی خبر داد که با ایجاد یک گروه در شبکه اجتماعی تلگرام و عنوان اخذ ویزا و اقامت در کشورهای اروپایی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد.

به گزارش رکنا، سرهنگ "حشمت سلیمانی" بیان کرد: خانمی جوان با مراجعه به پلیس فتا بیان کرد با مشاهده یک گروه در شبکه اجتماعی تلگرام با عنوان اخذ ویزا و اقامت در خارج از کشور ، اینجانب مبالغی وجه نقد به حساب فرد تبلیغ کننده واریز کردم و پس از آن دیگر جوابگو پیام‌ و تماس من نبود که بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند که متهم از افرادی دیگر نیز کلاهبرداری کرده و در حال حاضر در استان بوشهر خود را از دید پلیس مخفی کرده است.

رئیس پلیس فتا استان با بیان اینکه کارشناسان پس از اخذ نیابت قضائی به بوشهر اعزام و موفق شدند متهم را در مخفیگاهش دستگیر و به فارس انتقال دهند، گفت: این کلاهبردار حرفه‌ای در بازجویی اولیه به 8 فقره کلاهبرداری به مبلغ 2 میلیارد ریال اقرار کرد.

سرهنگ "سلیمانی" با اشاره به اینکه متهم پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد، از شهروندان خواست: هیچگاه فریب افرادی که با تبلغیات دروغین قصد کلاهبرداری دارند را نخورند و در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی w.cyberpolice.ir و یا شماره تماس 096380 با کارشناسان ما در میان بگذارند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟