قتل در پاتوق مجردی پسر تهرانی

 پسر جوان 15 سال قبل برای پرداخت کرایه خانه اش،  دوستش را به‌ قتل رساند و در یک قدمی چوبه دار بخشیده شد.

به گزارش رکنا، ساعت 11:23 دقیقه شامگاه 22 شهریور سال 1385با گزارش قتلی در محله استاد معین، تحقیقات جنایی آغاز شد.

به‌دنبال گزارش این خبر، تیم جنایی راهی محل حادثه شدند. جنایت در خانه‌ای اجاره‌ای رخ داده و پسری که مجروح شده بود به بیمارستان منتقل شد اما به‌علت شدت خونریزی جان باخت. در تحقیقات از افرادی که در صحنه درگیری حضور داشتند مشخص شد که عامل جنایت پسر جوانی به‌نام شایان است که از محل متواری شده بود.

بررسی‌ها نشان می‌داد که شایان پس از قتل به محل کارش که یک قهوه خانه بود، نرفته همچنین کارآگاهان دریافتند شایان 6 سابقه کیفری از جمله سرقت و مواد مخدر در پرونده خود دارد و بتازگی از زندان آزاد شده بود.

دستگیری قاتل فراری در قهوه خانه

تحقیقات برای دستگیری متهم فراری ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت موفق شدند رد متهم را در قهوه خانه‌ای در پایتخت بزنند و متهم را سه سال پس از قتل دستگیر کردند.

شایان پس از دستگیری ابتدا منکر قتل شد، اما در مواجهه با شاهدان و مدارک پلیسی به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: به‌خاطر مواد مخدر و سرقت به زندان افتاده بودم و پس از آزادی، به خانه اجاره‌ای‌ام در خیابان استاد معین رفتم.

با ورود به‌ خانه اجاره‌ای، بهنام، مقتول را دیدم که خانه مرا پاتوق کرده بود و به‌همراه چند نفر دیگر در آنجا زندگی می‌کرد. بهنام در مدتی که من در زندان بودم آنجا زندگی می‌کرد بدون آنکه ریالی به‌عنوان کرایه خانه پرداخت کند. متهم ادامه داد: صاحبخانه وقتی فهمید آزاد شده‌ام به سراغم آمد و کرایه 4 ماهی را طلب کرد که من در زندان بودم و دوستانم آنجا را پاتوق کرده بودند.

قتل بخاطر اجاره خانه

وقتی فهمیدم بهنام در این مدت کرایه خانه را نداده خیلی ناراحت شدم و اعتراض کردم بعد گفتم اگر کسی می‌خواهد در این خانه بماند از این به بعد باید اجاره خانه را پرداخت کند.

بهنام شروع به اعتراض کرد و بعد هم با دو نفر از دوستانش با من درگیر شدند و از انباری چوب دستی برداشتند و مرا کتک زدند. من هم با آنها درگیر شدم و با چاقوی میوه خوری ناخواسته ضربه‌ای به گردن بهنام زدم. او که خونین روی زمین افتاد، ترسیدم و فرار کردم و به سراغ یکی از دوستانم رفتم و از او مقداری پول گرفتم و به شهرستان فرار کردم.

بعد از سه سال هم با این تصور که دیگر پلیس در تعقیبم نیست با هویت جعلی به تهران برگشتم و در قهوه خانه‌ای مشغول به کار شدم که پلیس مرا دستگیر کرد.

بخشش پس از 15 سال

با اعتراف متهم جوان و به درخواست اولیای دم قضات شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران، او را به قصاص محکوم کردند. حکم این پرونده در شعبه 17 دیوانعالی کشور تأیید و پرونده برای اجرای حکم به دادسرای امور جنایی پایتخت ارجاع شد. متهم مدتی قبل برای اجرای حکم پای چوبه دار رفت اما با تلاش واحد صلح و سازش دادسرای امور جنایی پایتخت به ریاست محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران و بازپرس شعبه سوم اجرای احکام دادسرا موفق شد از اولیای دم مهلت بگیرد.

بنا بر این گزارش، مهلت قاتل جوان رو به پایان بود که این بار تلاش‌های واحد صلح و سازش دادسرا به نتیجه رسید و اولیای دم به خاطر رضای خدا از قصاص گذشت کردند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟