مرگ پاکبان مشهدی با تزریق واکسن کرونا

مدیر کل نظارت بر خدمات شهری معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت : پس از تزریق واکسن به پاکبانان مشهدی دو نفر تاکنون فوت کرده‌اند که فوت یک نفر از آن‌ها بر اثر حادثه رانندگی بوده و بیماری خاصی نداشته اما فوت یک نفر دیگر بر اثر بیماری بوده که بعید می‌دانم این مسئله ارتباطی با واکسن داشته باشد و هنوز چیزی در این باره به اثبات نرسیده است. خانواده این پاکبان مشهدی علت فوت وی را عفونت بدن اعلام کرده‌اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهدهم گفت:من اطلاع دقیقی از علت فوت این فرد ندارم اما شنیده‌ام که تست PCR این پاکبان مثبت اعلام شده است. ‌واکسن وقتی تلقیح شود نتیجه تست کرونای فرد را مثبت نمی‌کند. ‌باید بررسی کنیم که علت دقیق چه بوده اما این احتمال وجود دارد که فرد کرونا داشته و بی‌علامت بوده و واکسن را هم دریافت کرده اما بر اثر همان کرونا فوت شده باشد.

وی ادامه داد: واکسنی که به پاکبانان زدیم به گروه‌های حساس هم تزریق شده بیمارانی که سرطان داشته‌اند یا تحت شیمی درمانی بوده‌اند و حتی ایمنی پایینی دارند که تا کنون هیچ عارضه‌ای برای آن‌ها به وجود نیامده استآخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟