فیلم لحظه آتش زدن ماشین پیمانکار در بروجن
حجم ویدیو: 7.79M | مدت زمان ویدیو: 00:01:14

 استاندار چهارمحال و بختیاری در ارتباط تلفنی با خبر شبکه جهان بین با تایید این خبر گفت: عده‌ای هنجارشکن ، خودروی پیمانکار پروژه بن به بروجن را به آتش کشیدند.

اقبال عباسی افزود: این افراد خودسَر عصر دیروز برای دومین بار وارد محل آبگیر پروژه شدند و خودروی شخصی پیمانکار را آتش زدند.

به گزارش رکنا، وی ضمن محکوم کردن این حرکت خطاب به مسئولان و مردم استان اصفهان گفت: اجازه ندهید این حرکت‌ها، اختلاف بین مردم و مسئولان دو استان را تشدید کند و صرف نظر از اختلافات، اینگونه حرکت‌ها نه تنها هیچ کمکی برای تامین آب اصفهان نمی‌کند بلکه روی پروژه‌های بالا دست به ویژه منطقه کوهرنگ هم تاثیر گذار است.

وی افزود: مسئولان شورای تامین استان اصفهان برابر مصوبه شورای امنیت کشور موظف به تامین امنیت محل این پروژه هستند و نباید اجازه قمه کشی ، تخریب، تهدید و توهین را بدهند.

طرح انتقال آب بن به بروجن یکی از مهم‌ترین طرح‌ها برای تامین آب شرب نیمی از جمعیت این استان است که قرار است با اجرای آن مشکل کمبود آب بیش از نیمی از مردم استان چهارمحال و بختیاری حل شود. خط لوله‌ای که از بن آغاز می‌شود و شهر‌های سامان، فرخشهر، سفیددشت، شهرکرد، فرادنبه و بروجن را سیراب می‌کند.

این طرح نخستین بار در سفر رئیس دولت نهم به چهارمحال و بختیاری و در نشست هیأت دولت در استان به عنوان طرحی ملی تصویب شد و کار لوله گذاری در دولت دهم به طور رسمی آغاز شد.

با آغاز بکار دولت یازدهم، طرح انتقال آب بن به بروجن برای دومین بار در هیأت دولت تصویب شد و معاون اول رئیس‌جمهور دستور آغاز عملیات اجرایی بخش دوم این طرح را به صورت ویدئوکنفرانس صادر و تأکید کرد این طرح باید طبق برنامه زمان بندی تا پایان سال ۹۶ به بهره‌برداری برسد؛ البته وعده بهره‌برداری از این طرح را وزیر وقت نیرو در سال ۹۵ هم داده بود که محقق نشد.

خط انتقال آب بن به بروجن حدود ۱۱۰ کیلومتر مسافت دارد، البته اجرای آبگیر و حدود چندصد متری از این شبکه در خاک استان همجوار است.

اطلاعیه

پیرو تعرض عده ای خودسر به محل اجرای آبگیر طرح آبرسانی بن - بروجن در مورخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ ، به اطلاع مردم شریف استان چهارمحال و بختیاری می رساند؛

طرح آبرسانی بن - بروجن بر اساس مصوبه دولت و مجوزهای قانونی صادره از سوی وزارت نیرو و همچنین مصوبه شورای امنیت کشور در حال اجرا بوده و جز ۳۱ طرح اولویت دار کشور می باشد که تا پایان دولت می بایست به اتمام برسد، لذا بر این اساس عملیات اجرایی محل آبگیر طرح که قسمتی از آن در محدوده جغرافیایی استان همجوار قرار دارد پس از برگزاری مناقصه و تجهیز کارگاه توسط پیمانکار طرح شروع شده است که متاسفانه عده ای خودسر با تعرض به محل اجرای آبگیر، اقدام به تخریب تجهیزات و آتش زدن خودروی پیمانکار نموده اند که ضمن محکوم‌ نمودن این اقدام، مراتب بلافاصله از طریق وزارت کشور، مراجع قضایی و همچنین از طریق نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری می باشد که نتیجه پیگیری های صورت گرفته به اطلاع عموم مردم استان خواهد رسید.

لازم به توضیح است طرح آبرسانی محور بن - بروجن جز ۳۱ طرح اولویت دار دولت می باشد که تمام مجوزهای لازم برای اجرای طرح اخذ گردیده و آب نیمی از جمعیت استان را تامین می نماید، لذا به هیچ عنوان عملیات اجرایی طرح با چنین اقداماتی متوقف یا کند نخواهد شد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آتش زدن ماشین پیمانکار پروژه انتقال آب بروجن + عکس

آیا این خبر مفید بود؟