بزرگترین مافیای آمریکا کیست + عکس

اولین خلاف سنگین جیمز وایتی بولگر، سرقت مسلحانه بود که پس از آن دستگیر و ۱۸ ماه هم به زندان افتاد. او حتی در زندان هم دست از خلاف بر نمی‌داشت.

به گزارش رکنا ، جیمز وایتی بولگر یکی از مخوف ترین خلافکاران آمریکایی و جهان بوده که دستگیری او که در سال ۲۰۱۱ رخ داده، یکی از بزرگترین پیروزی‌های FBI بوده. او در طول چندین سالی که به خلاف مشغول بود، سردسته گروهی ایرلندی آمریکایی به نام “وینترهیل” در شهر بوستون در ایالت ماساچوست بود. خلاف‌هایی که او و گروهش انجام می دادند کار‌هایی از قبیل خرید و فروش مواد مخدر، اخاذی و … بود. او در دادگاه به قتل ۲۰ شهروند هم متهم شده بود. در ادامه با ما همراه باشید تا پرونده این خلافکار را با هم بررسی کنیم.

بچگی جیمز وایتی بولگر

جیمز در سال ۱۹۲۹ به دنیا آمد. خانواده جیمز برای داشتن یک زندگی شادتر و بهتر، از ایرلند به ایالات متحده مهاجرت کرده بودند و جیمز بولگر هم در همین آمریکا به دنیا آمد. اولین باری که او به زندان افتاد فقط ۱۴ سال سن داشت و جرمش هم عضویت در یک باند خیابانی و سرقت اموال مردم بود. ولی این‌ها فقط شروع ماجرا بود.

شروع خلاف‌های اصلی جیمز از دهه 50

خلاف‌های اصلی جیمز از دهه ۵۰ میلادی شروع شد. اولین خلاف سنگین جیمز وایتی بولگر، سرقت مسلحانه بود که پس از آن دستگیر و ۱۸ ماه هم به زندان افتاد. او حتی در زندان هم دست از خلاف بر نمی‌داشت و در همان زندان هم مواد مخدر خرید و فروش می‌کرد. البته او مدتی بعد توسط مامور زندان دستگیر شد؛ ولی خیلی راحت زیر همه چی زد و گفت که او فریب دیگر زندانیان را خورده و فکر می کرده که این بسته‌ها یک نوع دارو برای زندانیان بیمار است.

جیمز وایتی بولگر

او بعد از اینکه دوران محکومیت خود را گذراند و از زندان آزاد شد، به عنوان کارگر ساختمانی مشغول به کار شد تا اینکه در اواخر دهه ۶۰ میلادی، در یک حرکت عجیب و باورنکردنی، عضو کادر امنیت سازمان FBI شد و برای این سازمان خبرچینی می‌کرد. او در کنار همه این کار‌هایی که برای FBI می کرد، توانست حفره‌های امنیتی این سازمان و ادارات دیگر را نیز پیدا کند تا در روز مبادا از آن‌ها استفاده کند.

حالا دهه ۷۰ شروع شده بود و تازه جیمز بولگر آن روی خلافکار خودش را نشان داده بود. او شروع به غارت و دزدی کرد. دست به قتل‌های سریالی زد و … زد. او مدتی بعد گروهی با نام وینترهیل را به وجود آورد و برای اینکه برترین گروه خلافکار شهر باشد، شروع به کشتن بقیه خلافکارای شهر بوستون کرد. او بدون هیچ معطلی، همه کسانی که برای او گروهش تهدیدی به حساب می‌آمدند را می‌کشتند.

حالا چند سال از این قتل و کشتار گذشته و در این مدت افراد زیادی مرده بودند. حالا دیگر خلافکاری غیر از وینترهیل در خیابان‌های بوستون دیده نمی‌شد.

همکاری جیمز با قاچاقچی معروف آمریکایی ایتالیایی

جیمز مدتی بعد، برای اینکه بتواند معامله‌های بزرگترین نسبت به الان داشته باشد، با “استیفن فِلمی” که یک قاچاقچی معروف آمریکایی ایتالیایی بود همدست شد. این دو اولین همکاری خود را در همان سال و با کشتن یکی از بزرگترین دلالان بوستون که “لیتیفی” نام داشت شروع کردند تا عملا هیچ رقیبی نداشته باشند.

حالا نوبت به گسترش گروه وینترهیل بود. جیمز بعد از کشتن لیتیفی و تبدیل شدن به بزرگترین فروشنده مواد مخدر در بوستون، شروع به دعوت و همکاری با فروشندگان مواد مخدر کرد تا قوی‌ترین باند مواد مخدر را به وجود آورد.

حالا گروه او تبدیل به یکی از قدرتمندترین گروه‌های مافیایی در آمریکا شده بود و همین باعث شد تا نظر ماموران FBI را به سمت خودش جلب کند (دسامبر ۱۹۹۴). جیمز هم از ترس اینکه دوباره دستگیر شود، برای مدتی از شهر رفت و تقریبا یک سال دور از بوستون بود و به امید اینکه حرف‌های دوستانش فقط یک شایعه بوده و یا اینکه همه چی به روال عادی خود برگشته، به بوستون بازگشت؛ اما مدتی نگذشت که متوجه شد هنوز هم ماموران به دنبال او هستند و بار دیگر و این بار برای همیشه از بوستون رفت.

جیمز وایتی بولگر پیر

او ۱۶ سال در حال فرار کردن از دست ماموران بود و در این ۱۶ سال به همه جا رفت تا ماموران FBI نتوانند او را پیدا کنند. ماموران FBI رد جیمز را در انگلیس، ایتالیا، اروگوئه و چند جای دیگر زدند؛ اما هر بار که ماموران سعی کردند تا جیمز وایتی بولگر را دستگیر کنند، او به یک طریقی از قبل باخبر شده و از دست آن‌ها فرار می‌کرد.

در نهایت در ۲۲ ژوئن سال ۲۰۱۱ ماموران توانستد بعد از آنهمه تعقیب و گریز و فرار، جیمز را در ایالت کالیفرنیا و در خارج از خانه اش دستگیر کنند تا به این پرونده خاتمه دهند. جیمز وایتی بولگر در سن ۸۱ سالگی دستگیر و به دادگاه فرستاده شد که به دلیل به قتل رساندن ۱۹ نفر و چندین جرم دیگر، به حبس ابد محکوم شد.

جیمز وایتی بولگر پیر

دستگیر کردن جیمز توسط FBI یکی از بزرگترین پیروزی‌های این سازمان در قرن بیست و یکم به شمار میرود؛ ولی دستگیری خلافکاری ۸۱ ساله که چندین دهه از دوران اوجش می گذرد، آنقدرها هم شکوهمند نیست. عجیب است که سازمانی با اینهمه ابهت، نتوانسته بود جیمز وایتی را در این مدت دستگیر کند. البته همانطور که در بالا گفتیم جیمز مدتی در FBI کار می کرده و نقطه ضعف‌های این سازمان را می دانست.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟