پشت پرده تخریب خانه تاریخی کوزه کنانی در مشهد + عکس

واقعیت تخریب خانه تاریخی کوزه کنانی در مشهد برملا شد.

به گزارش رکنا، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: خانه تاریخی کوزه‌کنانی پابرجاست و هیچ‌گونه آسیب و تخریبی به اصل بنا و معماریِ خانه موصوف که دارای ارزش و تزئینات معماری است، وارد نشده است.

ابوالفضل مکرمی‌فر ضمن تکذیب خبر تخریب خانه تاریخی کوزه‌ کنانی افزود: بخش فرو ریخته در مجاورت سرویس‌های بهداشتی الحاقی، دارای فرسودگی، ناکارآمدی و فاقد بهره‌برداری لازم بوده و این فروریزش ساختمانی، منحصرا در جبهه شمالی و محدوده طرح بازسازی و در ضلع انتهایی حیاط قرار دارد.

وی با اشاره به طرح مصوب در شورای فنی میراث‌فرهنگی خراسان رضوی گفت: طرح با رعایت کلیه موازین میراث‌فرهنگی و تاکید بر حفاظت عناصر واجد ارزش در بخش مذکور مورد تایید، تصویب و به مالک‌ اعلام شده است.

وی یادآور شد: هیچگونه آسیب و تخریبی به پلان معماری و خانه موصوف که دارای ارزش و تزئینات معماری است وارد نشده است.

مکرمی‌فر تاکید کرد: این بنا در گذشته از فهرست آثار ملی خارج شده ولی در زمره بناهای واجد ارزش است و با توافق فی مابین میراث‌فرهنگی و مالک، طرح مرمت، احیا و بازسازی کامل آن با نظارت معاونت میراث‌فرهنگی انجام خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تصریح کرد: هرگونه تخطی خارج از طرح تصویبی ابلاغی مرمت بنای موصوف، پیگردهای قانونی را در پی خواهد داشت.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟