در حمله افراد مسلح به یک زندان در نیجریه، بیش از ۱۸۰۰ زندانی موفق به فرار شدند. به گفته مقام‌ها، تاکنون ۶ زندانی خود را معرفی کرده‌اند و از جمع کل زندانیان هم ۳۵ نفر در زندان باقی مانده بودند.

به گزارش‌ رکنا ، پلیس نیجریه گروه جدایی‎‌طلب «بومیان بیافرا» را مسئول این حمله دانسته است. اما آن طور که گزارش شده این گروه نقش داشتن در این حمله را رد کرده است.

فرار 1844 زندانی نیجریه

سازمان زندان‌های نیجریه می‌گوید در جریان این واقعه ۱۸۴۴ زندانی موفق به فرار شده‌اند.

این سازمان در اطلاعیه‌ای گفته بامداد دوشنبه ۵ آوریل، افراد مسلح با وانت‌های شاسی‌بلند و اتوبوس در حالی که تسلیحات سنگین داشتند ابتدا به ساختمان اداری زندان اوری حمله کردند و سپس وارد محوطه زندان شدند.

تجهیز مهاجمان نیجریه به انواع سلاح

سخنگوی پلیس هم گفته مهاجمان حتی به سلاح هایی چون راکت‌انداز، مسلسل و مواد منفجره مجهز بوده‌اند.

محمدو بوهاری، رئیس‌جمهوری نیجریه این واقعه را «اقدامی تروریستی» خوانده که به گفته او از سوی «آنارشیست‌ها» رخ داده است. او به نیروهای امنیتی دستور داده که مهاجمان و زندانیان فراری را تحت تعقیب قرار دهند.

سخنگوی گروه بومیان بیافرا به خبرگزاری فرانسه گفته اتهام‌هایی که دولت نیجریه متوجه این گروه کرده و آن را مسئول این حمله دانسته «دروغ» است.

ایالت ایمو در نیجریه مدت‌هاست که پایگاه گروه‌های جدایی‌طلب معرفی شده چرا که روابط میان دولت مرکزی و بومیان ایگبو این منطقه مدت‌هاست با چالش جدی روبه‌رو است.

آیا این خبر مفید بود؟