شلیک قتل به یک زن در دالاهو / عاقبت قاتل چه شد؟

 رئیس شورای حل اختلاف استان کرمانشاه گفت: با گذشت اولیای دم، رنگ صلح و آرامش به طایفه‌ای در شهرستان دالاهو بازگشت.
به گزارش رکنا، جبار تجری  اظهار کرد: حدود پنج سال پیش بین اهالی یکی از روستاهای شهرستان دالاهو به دلیل اختلافات خانوادگی نزاعی رخ می دهد که قتل یک زن را به دنبال دارد.
وی تصریح کرد: در این درگیری به دلیل عدم کنترل وضعیت، یکی از اهالی روستا با اسلحه شکاری پران گلوله ای شلیک می کند که به یکی از زنان روستا اصابت کرده و باعث مجروح شدنش می شود و پس از انتقال به بیمارستان به دلیل شدت جراحت جان خود را از دست می دهد.

بخشش قاتل، رنگ آرامش را به طایفه‌ای در دالاهو بازگرداند

رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه افزود: باتوجه به اینکه اهالی این روستا با هم نسبت فامیلی داشتند و از یک طایفه بودند، قتل این زن نظم و آرامش آنها را به هم ریخته و احساساتشان را جریحه دار کرد.
وی تاکید کرد: پرونده این قتل اواخر سال 1394 به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان دالاهو می رود و پس از طی مراحل قانونی و قضایی و سیر مراحل دادرسی پرونده، در نهایت سه سال بعد به شعبه دو دادگاه کیفری یک استان ارجاع داده می شود.
تجری افزود: در این شعبه، حکم قصاص نفس برای قاتل صادر می شود، اما با انجام فرجام خواهی، رای صادره در سال 1399 به شعبه چهارم دیوان عالی کشور می رود و در آنجا در راستای ماده هشتم قانون شوراهای حل اختلاف جهت صلح و سازش به شعبه صلحی شورای حل اختلاف شهرستان دالاهو ارجاع می شود.
وی اضافه کرد: تلاش برای ایجاد صلح و سازش در این پرونده با حمایت رئیس کل دادگستری دالاهو و رئیس شورای حل اختلاف این شهرستان و همراهی و کوشش شبانه روزی معتمدین، ریش سفیدات وسادات بزرگ حیدری که در منطقه صاحب نفوذ و دارای احترام زیادی هستند آغاز شد و خوشبختانه به نتیجه رسید.

شلیک مرگبار یک زن را در دالاهو کشت

رئیس شورای حل اختلاف استان گفت: سرانجام در آستانه چهل و دومین سالگرد بهار انقلاب اسلامی، جشنی از جنس عفو و گذشت و مهربانی در شهرستان به پا شد تا درس ایثار و فداکاری و از خودگذشتگی مردمان این مرز و بوم که نسل به نسل از نیکان خویش به ارث برده اند، امروز در مکتب دیگری بنام مکتب صلح و سازش صورت گیرد و رنگ آرامش و صلح به این طایفه بازگردد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟