شلیک های پلیس مشهد به فرار مجرمان پایان داد

 عوامل انتظامی 2کلانتری در مشهد مرحله‌ای دیگر از طرح پلیسی ارتقای امنیت محله‌محور را در دقایق بامدادی هفدهمین روز بهمن اجرا کردند که در نتیجه این عملیات‌های ضربتی 3مجرم سابقه‌دار برای چندمین بار به دام قانون افتادند و با دستور قضایی راهی زندان شدند.

اولین مرحله از این طرح ضربتی پلیس از سوی مأموران دایره تجسس و اطلاعات کلانتری قاسم‌آباد مشهد کلید خورد. مجریان قانونی در حالی مأموریت خود را آغاز کردند که از قبل گزارش‌های متعدد مردمی را مبنی بر سرقت لوازم و قطعات خودرو دریافت کرده بودند.

سارقان این پرونده در آخرین اقدام مجرمانه‌شان سرنخی از خود باقی گذاشته بودند که همین امر دستگیری آن‌ها را فراهم کرد. مأموران با استخراج چند دستگاه دوربین مداربسته که زمان ارتکاب سرقت را به‌خوبی تصویربرداری کرده بودند، موفق به چهره‌زنی متهم اصلی این پرونده شدند. با مشخص شدن چهره این فرد، هویت او نیز برای مأموران برملا شد و سرتیم این عملیات با مراجعه به منابع مجرمان خود به راحتی این سارق حرفه‌ای را شناسایی کرد.

تحقیقات این پرونده ادامه داشت تا اینکه عملیات ضربتی مهار مجرمان با انجام طرح ارتقای امنیت محله‌محور از سوی مأموران کلانتری 20 مشهد اجرا شد. مجریان قانون که این طرح را با هدف به دام انداختن این سارق حرفه‌ای اجرا کرده بودند در خیابان ادیب به یک دستگاه خودرو سواری مشکوک شدند.

سرتیم گشتی این عملیات برای اینکه سر از کار سرنشینان این سواری مشکوک درآورد شماره پلاک خودروشان را استعلام گرفت که بعد از دقایقی مشخص شد این وسیله نقلیه به‌تازگی در یکی از مناطق مشهد سرقت شده است.

کشف همین سرنخ موجب انجام عملیاتی ضربتی در خیابان‌های منطقه قاسم‌آباد شد. متهمان غافل از اینکه زیر نظر مأموران پلیس قرار دارند مشغول پرسه‌زنی در خیابان ادیب بودند تا نقشه مجرمانه خود را عملی کنند که در این لحظه مجریان قانون با طرحی غافل‌گیرانه راه آن‌ها را سد کردند و 2متهم را قبل از اینکه موفق به هر اقدامی شوند، دستگیر کردند.

پس از دستگیری متهمان و انتقال آن‌ها به کلانتری قاسم‌آباد مشخص شد یکی از این افراد که مردی‌ سی‌وهشت ساله است، همان سارق تحت تعقیبی است که مأموران از چندی قبل در پی دستگیری او بوده‌اند.

متهم اصلی که چندین فقره سابقه کیفری در پرونده خود دارد ابتدا حاضر به همکاری با مأموران نبود اما پس از رویارویی با مستندات پرونده به ناچار زبان باز کرد و به جرمش اقرار کرد. این سارق حرفه‌ای در جلسه بازجویی پلیسی به 21 فقره سرقت خودرو و لوازم و قطعات داخل خودرو اعتراف کرد.

در تحقیقات بعدی مأموران نیز مشخص شد که این فرد با همکاری همدست به‌دام‌افتاده‌اش که فردی بیست‌وپنج‌ساله است در خیابان‌های شفا، عبدالمطلب و ایثارگران از خودروها سرقت می‌کرده‌اند. در بازرسی از خودرو سرقتی توقیف شده از این سارقان تعداد زیادی باند، ضبط خودرو، آچارآلات، جک خودرو و تبلت مسروقه کشف شد. علاوه بر این تعدادی شاکی نیز به کلانتری قاسم‌آباد مراجعه و این سارق سابقه‌دار را شناسایی و علیه او و همدستش شکایت کرده‌اند.

دستگیری هنگام ارتکاب جرم / پلیس مشهد 3 تبهکار را به دام انداخت

فرمانده انتظامی شهر مشهد با اشاره به مرحله دوم این عملیات‌های ضربتی پلیس گفت: هنوز زمانی از دستگیری متهمان سابقه‌دار در منطقه قاسم‌آباد نگذشته بود که مأموران کلانتری میرزا کوچک‌خان مرحله دوم این طرح را به اجرا گذاشتند.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی بیان کرد: مأموران حین گشت‌زنی در خیابان بابانظر به مردی جوان که صندوق عقب یک دستگاه خودرو پیکان را بازکرده بود مشکوک شدند و به سراغ وی رفتند. این فرد به محض دیدن مأموران پابه‌فرار گذاشت که در این لحظه مجریان قانون به تعقیب او پرداختند.

این مقام ارشد انتظامی مشهد ادامه داد: متهم با سوء‌استفاده از تاریکی هوا به دل بیابان‌های اطراف زد که در این لحظه مأموران با استفاده از قانون به‌کارگیری سلاح دست به ماشه اسلحه بردند و چند تیر هوایی شلیک کردند. متهم فراری که با شنیدن صدای تیر هوایی متوجه عزم جدی پلیس شده بود دست از فرار کشید و به نشانه تسلیم شدن دستانش را روی سر گذاشت.

سرهنگ صارمی تصریح کرد: متهم از اتباع خارجی است و اعتیاد شدید به مواد مخدر دارد. او پس از انتقال به کلانتری 24 مشهد در اظهاراتش گفت که دارای 4 سابقه کیفری بوده و هشت سال است که گرفتار اعتیاد شده است. این جوان بیست‌ودوساله در اظهاراتش اعتراف کرده است که مشغول سرقت از خودرو پیکان بوده که مأموران سر رسیده و او را دستگیر کرده‌اند.

به گفته رئیس پلیس مشهد 3متهم به دام افتاده در این 2عملیات که دارای سابقه کیفری هستند پس از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات اولیه در اختیار دادسرا قرار گرفتند و با قرار متناسب قضایی برای چندمین مرتبه راهی زندان شدند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

مهدی قرآنی

آیا این خبر مفید بود؟