مرد مغازه دار آبروی دختر خوزستانی را برد / تهدید دختر جوان برای پول

رئیس پلیس فتا استان خوزستان از دستگیری کلاهبردار به جرم اخاذی و انتشار تصاویر شخصی افراد خبر داد و گفت: شهروندان مراقب باشند به هیچ عنوان اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

 سرهنگ شاهین حسنوند، رئیس پلیس فتا استان خوزستان در رابطه با این خبر بیان کرد: شاکی به هویت معلوم که یک دختر جوان بود به این پلیس مراجعه و اظهار داشت که به دلیل اعتماد بیجا و از روی ناآگاهی رمز اپل‌آیدی خود را جهت تعمیرات نرم‌افزاری گوشی در اختیار یکی از فروشگاه‌های موبایل و تعمیرات واقع در اهواز قرار داده‌ام.

وی افزود: متاسفانه پس از مدتی فروشنده با دسترسی غیر مجاز به تصاویر خصوصی دختر جوان اقدام به تهدید و قصد اخاذی و انتشار تصاویرم را داشته است.

کلاهبرداری به جرم اخاذی و انتشار تصاویر در خوزستان

این مسئول انتظامی گفت: پس از ثبت اظهارات شاکی، پرونده ابتدایی تشکیل شده و به صورت ویژه در دستور کارشناسان این پلیس قرار گرفت و با آغاز بررسی‌های فنی شیوه فعالیت مجرمانه متهم مشخص شد و سپس هویت وی مورد شناسایی قرار گرفت و در ادامه اقدامات تخصصی نیز محل فعالیت او کشف شد.

سرهنگ حسنوند بیان داشت: با اخذ دستور قضایی ، وی به این پلیس احضار شد که پس از تحقیقات در ایتدا منکر بزه شده ، ولیکن پس از انجام بازجویی فنی و مواجهه با مستندات پرونده به جرم خود اقرار کرد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: شیادان سایبری برای به دست آوردن پول از شیوه‌های مختلفی استفاده کرده و از سادگی و سهل‌انگاری شهروندان سوءاستفاده می‌کنند؛ لذا از شهروندان خواهشمندیم در حفظ رموز حساب‌های کاربری خود دقت‌های لازم را داشته باشند و سیستم یا وسیله‌ای که دارای حافظه جانبی می‌باشد اعم از تلفن، هارد‌دیسک، مموری، لبتاب و... را جهت سپردن به تعمیرگاه‌های مربوطه از عکس‌های خانوادگی و شخصی پاک کنید.

رئیس پلیس فتا استان خوزستان به شهروندان توصیه کرد : رموز حساب کاربری یا تلفن همراه و... شخصی می‌باشند و به‌ هیچ عنوان به دیگران اعتماد بی‌جا نکنید و این رمزها را در اختیار کسی قرار ندهید.

وی از عموم هموطنان خواست: در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کرده و موضوع را در قسمت مرکز فوریت‌های سایبری ثبت کنند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟