اعدام برای مرد آتش افروز تهرانی / 7 سال پیش آتش به پا کرده بود

مرد آتش افروز تهرانی در یک قدمی چوبه دار بود اما اتفاق عجیبی رخ داد و زندگی اش قبل از اعدام تغییر کرد.رسیدگی به این پرونده از 10 بهمن سال 92 و با گزارش آتش‌سوزی در کارگاه مبل‌سازی در حوالی میدان امام حسین(ع) آغاز شد. با حضور آتش‌نشانان در محل، آنها به اطفای حریق پرداختند و موفق شدند سه نفر از کارگران کارگاه را از میان شعله‌های آتش بیرون بکشند.

به گزارش رکنا، یکی از کارگرها که بشدت دچار سوختگی شده بود به بیمارستان منتقل شد اما لحظاتی بعد تسلیم مرگ شد.به‌دنبال مرگ پسر 20 ساله در این آتش‌سوزی مرگبار، موضوع به بازپرس کشیک قتل پایتخت و تیم بررسی صحنه جرم اعلام شد. در بررسی‌های اولیه کارشناسان آتش‌سوزی اعلام کردند: آتش‌سوزی عمدی بوده و ماده‌ای اشتعالزا باعث این حریق شده است.برادر پسری که در این آتش‌سوزی جان خود را از دست داده بود در تحقیقات گفت: چند سالی است با برادرم در این کارگاه مشغول کار هستیم. ساعت ۵ صبح بوی سوختگی به مشامم رسید وقتی بیدار شدم، کارگاه را در میان شعله‌های آتش دیدم. شروع به سر و صدا کردم و از برادرم و کارگران دیگر خواستم که آنجا را ترک کنند، اما برادرم در میان شعله‌های آتش گرفتار شد.

مرد اعدامی در زندان تهران اعدام نشد

در تحقیقات از صاحب کارگاه، او گفت: تصور می‌کنم عامل این آتش‌سوزی یکی از کارگرانم باشد که چند روز قبل او را اخراج کردم. او کینه مرا به دل گرفته بود و با این کار فکر می‌کرد که می‌تواند از من انتقام بگیرد.با این ادعا، مأموران به بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف کارگاه پرداختند و مشخص شد کارگر اخراجی نصف شب از طریق دیوار وارد کارگاه شده و بعد‌از به آتش کشاندن آنجا، متواری شده بود.

تحقیقات برای دستگیری حمید که آن زمان 42 سال داشت آغاز شد و پس‌از چندین ماه جست و جوی تیم جنایی متهم بازداشت شد. متهم در تحقیقات اولیه به جنایت ناخواسته اعتراف کرد و گفت: از شهرستان برای کار به تهران آمدم و در کارگاه مبل‌سازی مشغول به ‌کار شدم، چون در تهران کسی را نداشتم، در کارگاه می‌خوابیدم اما کارگران و صاحبکارم مدام مرا اذیت می‌کردند. درنهایت هم صاحبکارم در حالی که می‌دانست من جایی برای زندگی ندارم مرا از کارگاه اخراج کرد. من هم تصمیم به انتقام گرفتم.

متهم گفت: شب حادثه از دیوار بالا رفتم و وارد کارگاه شدم. در اتاق، کارگرها خوابیده بودند. به‌طرف دیگر کارگاه رفتم تا نقشه انتقامم را اجرا کنم. چوب دستی که به سر آن دستمالی آغشته به بنزین و تینر بسته بودم را روی بخاری انداختم و با شعله ور شدن کارگاه، فرار کردم. روز بعد متوجه شدم یکی از کارگران در آتشی که من به پا کرده بودم کشته شده در حالی که قصد من تنها انتقام گیری از صاحبکارم بود.با اعتراف این کارگر به آتش‌سوزی، به درخواست اولیای دم مقتول، پرونده او برای صدور حکم به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد. قضات شعبه سوم دادگاه کیفری استان تهران حکم بر قصاص متهم داده و با تأیید این حکم در دیوان عالی کشور پرونده برای صدور حکم به دادسرای امور جنایی تهران فرستاده شد.

در حالی که اولیای دم خواهان قصاص بودند، با تلاش واحد صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران خانواده مقتول روز گذشته در دادسرا حاضر شده و از خون قاتل فرزندشان گذشت کردند.

آنها بدون هیچ قید و شرطی و فقط برای رضای خدا و آرامش روح فرزندشان از گناه وی گذشتند و اظهار داشتند چون در این مدت متهم در زندان توبه کرده و رفتار مناسبی داشته از قصاص او گذشت کردند. بدین ترتیب مرد آتش افروز با رضایت اولیای دم بزودی در دادگاه کیفری پای میز محاکمه می‌رود تا از جنبه عمومی جرم محاکمه شود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟