مرد تهرانی در یک دقیقه 40 میلیونی شد

مرد کلاهبردار با طراحی صفحه بانکی در یک دقیقه حساب میلیونی مرد جوان را خالی کرد.

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ "داود معظمی گودرزی" رییس پلیس فتا تهران گفت: در پی مراجعه شهروندی به پلیس فتا تهران، پرونده ای با موضوع برداشت غیرمجاز بیش از 400 میلیون ریال تشکیل و تیمی از مهندسان فتا بررسی پرونده را بر عهده گرفتند.

برداشت میلیونی غیرمجاز در یک دقیقه

وی عنوان کرد: شاکی در خصوص چگونگی سرقت اظهار کرد، برای انجام عملیات بانکی در یکی از موتورهای جستجوگر اینترنت، بانک خود را جستجو کردم و به اولین سایتی که مشاهده کردم وارد شده و پس از وارد کردن اطلاعات حساب بانکی ام، متوجه برداشت غیرمجاز بیش از 400 میلیون ریال از حساب بانکی ام شدم.

رئیس پلیس فتا ابراز داشت: کارآگاهان واکاوی زوایای پنهان پرونده را آغاز شد و تحقیقات کارشناسان پلیس فتا نشان داد که سارق با ایجاد یک سایت جعلی شبیه به اینترنت بانک مبلغی را از حساب بانکی مال باخته به صورت اینترنتی برداشت کرده اند.

دستگیری کلاهبرداری حرفه ای

گودرزی خاطر نشان کرد: با تلاش های شبانه روزی افسران سایبری پلیس فتا و بکارگیری اقدامات تخصصی مجرم در فضای مجازی شناسایی و هویت او برای پلیس روشن شد و پس از تشریفات قضایی بلافاصله در یکی از محله های جنوبی تهران دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا منتقل شد.

این مقام مسئول از بازگرداندن مبلغ به حساب بانکی شاکی خبرداد و افزود: متهم پس از حضور در پلیس فتا پایتخت و مواجه شدن با مستندات و مدارک جمع آوری شده توسط پلیس چاره ای جز اعتراف به بزه انتسابی نداشته و اقدامات مجرمانه خود را تشریح کرد.

سرهنگ گودرزی به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: همانطور که بارها توسط پلیس فتا در خصوص انجام عملیات بانکی در بستر اینترنت هشدار داده شده است مجددا تاکید می گردد جهت ورود به اینترنت بانک خود به نتایج سرچ در موتورهای جستجوگر اکتفا نکنند و حتما آدرس مشاهده شده را با آدرس اصلی بانک که از منابع معتبر اخذ می کنند تطبیق دهند،همچنین هموطنان در صورت مشاهده موارد مشابه و مشکوک می توانند موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با کارشناسان ما در میان بگذارند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟