قاتل جوان پس از 5 سال زندان پای چوبه دار اعدام نشد + جزئیات

مرد جوان که در یک سناریوی تلخ دست به قتل زده بود پس از 5 سال در یک قدمی چوبه دار بخشیده شد.

به گزارش رکنا به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان های همدان، رضا ذوالفعلی نژاد اظهار داشت: با پیگیری های دادستان کبودراهنگ و مسئولان زندان همدان و همچنین کمک جمعی از معتمدان و خیران محلی در قالب طرح کمیته معتذرین؛ خانواده مقتول در روز اجرای حکم قصاص به زندانی «ع –ب» که به جرم قتل عمد 5 سال در زندان محبوس بود با دریافت دیه رضایت دادند.

به گزارش رکنا ، یکم آبان سال جاری رییس‌کل دادگستری همدان نیز در این باره عنوان کرد از زمان فعالیت در این استان یعنی ۱۱ ماه گذشته تاکنون با ایجاد صلح و سازش در پرونده‌های قتل غیرفجیع، ۱۸ محکوم به قصاص در این استان از طناب دار رهایی یافتند.

اهمیت صلح و سازش در پرونده‌های قضائی

محمدرضا عدالتخواه اضافه کرد: برقراری صلح و سازش در پرونده‌های قضائی از اولویت های مجموعه محسوب می شود و آمار مصالحه استان مورد توجه و عنایت مقامات کشور قرار گرفته است.

وی درباره پرونده های معوقه در مجموعه قضائی استان نیز اظهار داشت: شمار پرونده های معوقه استان از ۲۲ هزار و ۴۴۱ فقره پرونده به هشت هزار و ۶۰۰ پرونده رسیده و با ادامه این روند همه پرونده‌های موجود در مجموعه قضائی استان به روز می‌شود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟