مریم با 30 میلیارد تومان به زندان زنان تهران رفت /  دسیسه با ماشین های خارجی

مریم زن زندانی به خاطر بدهی 30 میلیارد تومانی 8 سال است پشت میله های زندان شهرری جوانی اش را سر کرده این زن به خاطر اشتباه و طمع برای جمع کردن ثروت بادآورده جوانی اش را تباه کرد.

به گزارش رکنا، ندامتگاه شهرری معروف به زندان قرچک ورامین مخصوص نگهداری زنان است. در حقیقت اینجا هم زندان هست و هم نیست. در زندان زنان اکثر کارها حتی آشپزی توسط زنان انجام می‌شود، حتی اخیرا مدیریت آن را یک زن برعهده گرفته است. این زندان اگرچه مانند همه زندان‌ها اندرزگاه‌های مختلف، زندانبان، مددکار، روانشناس، دیوارهای بلند و روزهای دلتنگی دارد، اما یک تفاوت نیز دارد و آن بچه‌هایی است که در کنار مادرشان هستند. این کودکان که کمتر از دو سال سن دارند، در کنار مادرانشان حضور دارند و در طی روز در مهدکودک زندان زیرنظر کارشناسان و مربیان بهزیستی نگهداری می‌شوند.

اندرزگاه نگهداری مادران این کودکان نیز از دیگر اندرزگاه‌ها جداست و زنانی که کودک خردسال داشته و یا باردار هستند، در سالن بهشت نگهداری می‌شوند.
اما زنان در زندان برای خلاص شدن از ثانیه‌های عذاب‌آور زمان کار می‌کنند؛ کار در کارگاه‌ها هم زنان را سرگرم می‌کند و هم منبع درآمدی است برای آنان که سرپرست خانوار هستند.

این زن با 180 شاکی در زندان شهرری روزگار سپری می کند

کارگاه‌های قالیبافی، سفالگری، نقاشی، تذهیب، خیاطی، آرایشگری و عروسک‌سازی، کامپیوتر و تایپ در طبقه بالای سوله زندان است و زنانی که در کارگاه‌ها کار می‌کنند، از ساعت هشت صبح تا پنج عصر در کارگاه هستند و دوباره به سالن‌هایشان بازمی‌گردند. کلاس‌های کارگاه‌های هنری با پارتیشن از هم جدا شده‌اند و در هر کلاس یک مربی مشغول آموزش به چند زندانی است و از روی الگوهای نقاشی و خطاطی و… مشغول کار هستند.

اما زمان در زندان زنان آن‌قدر کُند و آهسته می‌گذرد که کار از چوب خط‌های روی دیوار هم گذشته، به ویژه اگر همه فکر و ذکرت، بچه‌هایت در بیرون زندان باشد.عده‌ای از زنان سال‌هاست که فرزندانشان را ندیده‌اند.

خودتان را معرفی کنید؟

مریم صدایم می کنند

جرمت چیست؟

جرم: تحصیل مال غیر، حکم: ۲۰ سال حبس

چقدر بدهی داری؟
۳۰ میلیارد تومان بدهی دارم.

چند شاکی داری؟

 ۱۸۰ شاکی خصوصی دارم

مریم زن زندانی در کارگاه مشغول کار بود و همانطور که با دقت اره مویی را بر روی خط‌های کشیده شده بر چوب حرکت می‌داد از گذشته‌اش می‌گوید، از روزهای پیش از حبس و ادامه می‌دهد: «با اینکه دیپلم بین‌المللی خیاطی داشتم، تحصیلاتم را در زمینه مدیریت ادامه دادم و به کارهای بازرگانی به شدت علاقه داشتم. در کار واردات و صادرات بودم و شرکت بازرگانی داشتم و در زمینه واردات ماشین مشغول به کار بودم.»
مریم خاطرنشان می‌کند: «از مردم پول می‌گرفتم و برایشان خودروی خارجی وارد می‌کردم، اما نمی‌دانم چه شد که به یکباره همه چیز بهم ریخت و با نوساناتی که در بازار ارز ایجاد شد، من هم با مشکل مواجه شدم. در حال حاضر ۳۰ میلیارد تومان بدهی و ۱۸۰ شاکی خصوصی دارم.»
مریم که دو پسر ۱۳ و ۲۳ ساله دارد با نوساناتی که در بازار ایجاد شده، نتوانسته بدهی‌هایش را پرداخت کند و ۵ سال از حضورش در زندان می‌گذشت. وی در پاسخ به این سوال که چندسال برایش بریده‌اند، با لبخند تلخی می‌گوید: «حالا حالاها اینجا هستم.»آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟