بازداشت 9 نفر از عاملان به کارگیری کودکان کار در مشهد

به گزارش رکنا، نیره عابدین زاده معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت: 9 نفر از عاملان به‌کارگیری کودکان کار در ۲ مرحله عملیات مربوط به ساماندهی این دسته از کودکان در مشهد بازداشت شدند.

او با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح سایبان مهر و ساماندهی کودکان کار با محوریت دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه پنج مشهد افزود: این طرح با همکاری دستگاه‌های مختلف و با هدف حمایت از کودکان کار در حال اجرا است.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد ادامه داد: در مرحله نخست این طرح، ۴۰ کودک کار شناسایی شدند، هفت مکان مهر و موم شد و پنج نفر نیز بازداشت شدند.

عابدین زاده بیان کرد: در مرحله دوم اجرای این طرح با بازدید از مراکز مختلف ۱۰ کودک شناسایی، هشت انبار مهر و موم و چهار نفر نیز بازداشت شدند.

او تصریح کرد: با توجه به آئین نامه ساماندهی کودکان کار و قانون حمایت از اطفال و نوجوانان، تعدادی از افراد به دلیل بهره کشی اقتصادی از کار کودکان بازداشت و برای آن‌ها پرونده قضایی تشکیل شده است.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد تاکید کرد: در بازرسی از مراکز و انبار‌های ضایعات مشاهده شد این کودکان در شرایط غیر بهداشتی و نامناسب مشغول انجام کار‌های فوق‌العاده سخت هستند و متاسفانه در یکی از این انبار‌ها با تجمیع ضایعات خطرناک پزشکی و پسماند‌های عفونی بیمارستانی نیز مواجه شدیم که درخصوص متصدیان به دلیل تهدید علیه بهداشت عمومی اعلام جرم شد.

عابدین زاده اظهار کرد: نحوه نگهداری و خروج این ضایعات از بیمارستان نیز پیگیری و حتی با ترک فعل مدیران برخورد خواهد شد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟