بازداشت دزدان 400 خودرو با تیزبینی پلیس تهران + عکس

اعضای یک باند حرفه ای که 400 خودرو را در تهران، قزوین و کرج هدف سرقت قرار داده بودند در عملیات پلیسی بازداشت شدند.

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه خیرالله دولتخواه رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران گفت: در پی افزایش وقوع سرقت خودرو و همچنین لوازم و محتویات داخل خودرو در تهران و حومه که موجبات نارضایتی شهروندان و ایجاد مشکلات عدیده ای برای آنها شده بود، مراتب رسیدگی، پیجویی و کشف جرم بصورت ویژه در دستور کار کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفت.

سرنخ جامانده از دزدان در دست پلیس

وی افزود: در این رابطه، کارآگاهان حین گشت زنی به خودرو پراید مسروقه را مشاهده که سرنشینان آن از خودرو پیاده شده و قصد سرقت خودرو پراید دیگر را داشته که به محض متوجه شدن حضور پلیس از محل متواری می شوند و گوشی تلفن همراه یکی از سارقان داخل خودروی مسروقه بجا می ماند.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی ابراز داشت: پس از کشف خودرو، گوشی مربوط به یکی از سارقان بررسی و مشخص شد که سارقان بصورت باندی و در سطح گسترده اقدام به سرقت وسایط نقلیه و لوازم خودرو می کنند.

انهدام باند دزدان حرفه ای در جنوب تهران

این مقام انتظامی تصریح کرد: با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی انجام شده توسط کارآگاهان پایگاه پنجم، هویت کلیه اعضای باند مجرمانه و مخفیگاه های آنها در شهرستانهای نظرآباد، اسلامشهر و چهاردانگه شناسایی و پس از هماهنگیهای قضایی و انتظامی لازم، در نهایت کارآگاهان طی یک سلسله عملیات موفقیت آمیز برای دستگیری اعضای باند اقدام و موفق شدند تعداد 6 نفر بنام های، کیوان، سهیل، موسی، اسماعیل، جعفر و حسین را دستگیر و در همان لحظه دو خودرو نیسان و پژو 206 مسروقه از محل حضور نامبردگان کشف و تعداد زیادی وسایل و قطعات فابریک خودرو که دارای فاکتور بودند از منزل کیوان کشف می شود.

دولتخواه افزود: کارآگاهان در ادامه با تلفن مندرج در فاکتور تماس و شخصی بنام مجید ساکن شهرستان آبیک اعلام داشت، اموال وی با خودرویش(مزدا وانت) به ارزش بیش از 700میلیون تومان به سرقت رفته که پس از مدتی خودرو او در محدوده علی آباد قاجار بصورت رها شده کشف شده است.

به گفته وی، پس از انتقال اموال و سارقان به پایگاه پنجم، در بازجویی صورت گرفته به سرقت حدود 400 دستگاه خودرو اعتراف و بیان داشتند، در حوزه تهران، کرج و قزوین خودروها را سرقت و پس از باز کردن لوازم، قطعات و وسایل داخل آنها، خودروها را در نقاط مختلف رها می کردند.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی گفت: با اعتراف صریح اعضای باند و معرفی سایر همدستان و مالخران کارآگاهان تعداد 7 نفر دیگر از اعضای باند را که در ارتباط با سرقت و خرید اموال مسروقه با این باند تبهکاری همکاری داشتند دستگیر کرده و با پیگیری های مستمر کارآگاهان محلهای سرقت شناسایی، شاکیان مربوطه دعوت و اظهاراتشان اخذ و تمامی متهمان با دستور مقام قضایی برای تکمیل تحقیقات و سایر اقدامات پلیسی لازم تحت نظر هستند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟