سهیلا خائن شد / او  در طلاسازی با بهروز و مهیار رازی شیطانی داشت + عکس

به گزارش خبرنگار حوادث رکنا، چندی قبل مرد طلا فروشی با حضور در دادسرای ناحیه 34 تهران از سناریوی سرقت 28 کیلو طلا از کارگاه طلاسازی اش خبر داد و ادعا کرد به 3 کارمندش که از محل کارشان استعفا دادند مشکوک است.

بدین ترتیب بازپرس پرونده دستور داد تا مرد طلا ساز برای تحقیق پیش روی ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت و تحقیقات در این پرونده مرموز کلید زده شد.

سرقت ماهرانه 3 کارمند طلاسازی

مرد طلاساز به ماموران گفت: بهروز 35 ساله و مهیار 30 ساله از 3 سال قبل برای کار به کارگاه طلاسازی بزرگم که در شمال تهران است مشغول به کار شدند و وضعیت مالی بدی داشتند و در این مدت بخاطر اینکه وضعیت خوبی نداشتند آنها را حمایت کردم .

وی افزود: در همان روزهایی که بهروز و مهیار مشغول به کار شده بودند سهیلا 20 ساله نیز به عنوان منشی در محل کارم مشغول به کار شد و بهروز در کارهای ثبت سفارش مشغول بود و مهیار کارهای حسابداری و حسابرسی را می کرد و سهیلا نیز برخی اوقات در کار حسابرسی به مهیار کمک می کرد.

مرد جوان ادامه داد: همه چیز خوب پیش می رفت و به بهروز و مهیار و سهیلا در این سالها اعتماد داشتم اما چندی قبل بهروز که همیشه به شرایط مالی زندگی اش ناله می کرد اما ناگهان به دفترم آمد و استعفا داد و با خودم گفتم حتما کار بهتری پیدا کرده و با استعفایش موافقت کردم ولی بعد از مدتی مهیار نیز به دفترم آمد و او نیز استعفا داد. باورش برایم سخت بود که این 2 نیرو کاری که همیشه دنبال کار بودند چرا یکی پس از دیگر استعفا می دهند.

مرد طلاساز گفت: مهیار و بهروز از محل کارم رفته بودند و بعد از چند ماه سهیلا نیز استعفا یش روی میز گذاشت که باورش برایم سخت بود اما چون زندگی خودش بود و تصمیم گرفته بود دیگر اعتراضی نکردم اما این 3 استعفا در مدت زمان کوتاه مرا مشکوک کرد و خیلی زود یک حسابدار و منشی برای محل کارم استخدام کردم.

وی عنوان کرد: چون به رفتارهای 3 کارمندم مشکوک بودم تصمیم گرفتم حساب های 3 سال گذشته ام را مورد بررسی کنند و در ادامه شنیدم که بهروز یک مغازه طلافروشی در شمال تهران راه اندازی کرده و مهیار نیز در کار تجارت مشغول به کار شده است و سهیلا نیز در یک کارگاه طلاسازی بزرگ نیز به عنوان منشی فعالیت می کند.

این مرد ادامه داد: باورش سخت بود که افرادی که روزی مرا التماس می کردند که از کار بیکارشان نکنم امروز همه شان وضعیت مالی خوبی پیدا کردند و در ادامه با بررسی حساب و فاکتورهای 3 سال گذشته متوجه شدم در این مدت 28 کیلو طلا از من به سرقت رفته است.

دستگیری 3 کارمند خیانتکار

کارآگاهان در ادامه تحقیقات به سراغ 3 کارمند خیانتکار رفته و آنها را بازداشت کردند و این در حالی بود که بهروز و مهیار و سهیلا ادعای بیگناهی داشتند اما بهروز وقتی در برابر مدارک پلیسی قرار گرفت به ناچار به سخن باز کرد.

بهروز در اعترافاتش گفت: صاحب کارم وضعیت مالی خوبی داشت و مشتریان زیادی در تهران و شهرستان بودند که به او سفارش می دادند و با توجه به گردش مالی زیادی که در حساب بانکی اش داشت زیاد متوجه پیگیر ماجرا نبود و از طرفی نیز صاحب کارمان به ما اعتماد داشت.

وی افزود: بعد از مدتی تصمیم گرفتم برای اینکه وضعیت مالی خودم و خانواد ام را تغییر دهم به صورت کم از کارگاه سرقت کنم به همین خاطر ماجرا را به مهیار گفتم و او نیز که مشکلات مالی داشت پیشنهادم را پذیرفت و در ادامه برای حق سکوت نیز به سهیلا نیز پول می دادیم.

مرد جوان ادامه داد: در این سالها از 200 گرم تا نیم کیلو در سفارشات سرقت می کردیم و با فاکتورهای جعلی آن را در سیستم ثبت می کردیم و کسی متوجه سرقت خرد طلاها نمی شد.

وی افزود: به طور مثال مشتری سفارش 5 کیلو طلا می داد و وقتی من سفارش را می بردم 4 کیلو و نیم طلا تحویل می دادم و ادعا می کردم به خاطر شلوغی و بالا بودن سفارشات نتوانستم طلای سفارش داده را آماده کنیم و نیم کیلو کمتر است و بعد از آن با دستکاری فاکتور در سیستم ثبت می کردیم که 5 کیلو طلا فروخته شده است و در این سرقت ها بیشتر پول را من و مهیار برداشتیم و به سهیلا پول کمی دادیم که نقشه مان را برملا نکند.

بنا بر این گزارش، بازپرس پرونده دستور داد تا 3 متهم برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران قرار دارند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟