بازداشت 9 شرور در پرونده شهادت مرزبان گلستانی + عکس

9 نفر از افراد موثر در پرونده شهادت سروان «نبی‌الله خطیری» فرمانده گروهان مرزی «کرند» از هنگ مرزی اترک استان گلستان که شب گذشته توسط اراذل و اوباش به شهادت رسید، شناسایی و دستگیر و رسیدگی به پرونده آنها آغاز شد.
به گزارش رکنا، شب گذشته سروان شهید «نبی‌الله خطیری» فرمانده گروهان مرزی «کرند» از هنگ مرزی اترک استان گلستان، به همراه دو سرباز مرزبانی در هنگام گشت‌زنی و حفاظت مرزی با تعدادی از اراذل و اوباش منطقه درگیر شده که متاسفانه به دلیل ضربات چاقو به شهادت رسید و دو سرباز دیگر نیز مجروح شده و به مرکز درمانی منتقل شدند.
این تیم مرزبانی پس از دریافت گزارش از توزیع مشروبات الکلی و مواد مخدر در منطقه، با دستور قضایی برای اجرای ماموریت به سفره‌خانه روستای مرزی اعزام شدند که پس از ورود ماموران به سفره‌خانه، 9 نفر از اراذل و اوباش با ماموران درگیر شده که شهید خطیری با ضربه چاقو به شهادت رسید و دو سرباز نیز زخمی و به مرکز درمانی منتقل شدند.

بنا بر گزارش‌های رسیده به خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان، حال دو سرباز زخمی شده خوب گزارش شده است.
براساس این گزارش، ضارب اصلی و همدستانش بلافاصله توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند و در تحقیقات ابتدایی مشخص شد ضارب اصلی از اراذل و اوباش سابقه‌دار و تحت تعقیب بوده که در پرونده سابقه درگیری مسلحانه، ایجاد رعب و وحشت، زورگیری، نزاع و درگیری و بر هم سدن آرامش عمومی را در کارنامه خود دارد.
رئیس‌کل دادگستری گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در خصوص این پرونده اظهار کرد: از لحظه ابتدایی وقوع و اطلاع مقام قضایی از این موضوع پرونده در دادگاه عمومی داشلی‌برون تشکیل و دستورهای قضایی لازم برای پیگیری صادر شده و متهمان در حال حاضر در آگاهی گنبدکاووس تحت نظر و تحقیق تکمیلی هستند.
هادی هاشمیان بیان کرد: منطقه کرند یکی از مناطق امن در استان گلستان است و اجازه نمی‌دهیم عده‌ای با عربده‌کشی و قدرت‌نمایی و زورگویی امنیت منطقه را خدشه‌دار کنند.
وی افزود: پرونده با جدیت دنبال خواهد شد و براساس قانون، متهمان مجازات و به سزای اعمالشان خواهند رسید.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟