100 شمش طلا بازار طلای تهران را به هم ریخت + جزئیات باورنکردنی

به گزارش گروه حوادث رکنا، "سرهنگ جلیل موقوفه ای " رئیس پلیس پیشگیری تهران گفت: 9 آذرماه صاحب طلافروشی در محله قلهک به کلانتری 124 مراجعه و اظهار کرد، چندی قبل مردی 45 ساله به مغازه طلا فروشی وی مراجعه و 4 قطعه شمش طلا 24 عیار یک انسی را به وی فروخته است ولی بعداً متوجه شده که طلاها بدلی بوده و هیچ ارزشی ندارند، من هم دسترسی به فروشنده نداشتم و نتوانستم از وی شکایت کنم. اما فروشنده دوباره شب قبل با وی تماس گرفته است و مدعی شده است که تعداد 36 قطعه شمش طلا دیگر دارد که می خواهد بفروشد.

شمش طلای قلابی

وی بیان داشت: با دریافت شکایت و تشکیل پرونده در کلانتری قلهک تیمی از ماموران کلانتری برای بررسی موضوع به محل طلا فروشی مراجعه و مراقبت های ویژه پلیسی را آغاز تا اینکه متهم وارد مغازه طلافروشی شاکی شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: ماموران کلانتری موفق شدند در یک عملیات پلیسی متهم بدل انداز را دستگیر و در بررسی های بیشتر از وی 36 قطعه شمش طلا که قرار بود به طلافروش بفروشد را کشف کردند.

این مقام انتظامی ابراز داشت : متهم 45 ساله در بازجویی ها پلیسی معترف شد، چندی پیش از طریق یکی از اقوامش با یکی از اتباع کشورهای آسیایی ساکن در آن کشور آشنا شده و بدین ترتیب با خرید طلاهای بدلی از وی و انتقال آن به کشور ایران ، شروع به فروش آنها کرده است.

سرهنگ موقوفه ای در ادامه گفت: متهم در بازجویی های تکمیلی به 100 فقره بدل اندازی اقرار و کارشناسان ارزش ریالی کلاهبرداری اخیر وی را 24 میلیارد ریال برآورد کرده اند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران در پایان با بیان اینکه متهم دستگیر شده برابر دستور قضائی روانه زندان شده است،گفت: تحقیقات پلیسی برای کشف جزئیات پرونده ادامه دارد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟