قتل در زندان بزرگ تهران بخاطر آزار شیطانی زندانی جوان / قاتل مهربان بود + عکس

به گزارش خبرنگار جنایی رکنا، سال 97 درگیری مرگباری در حمام زندان بزرگ تهران رقم خورد و ماموران زندان پس از اطلاع از درگیری برای پایان دادن به این درگیری وارد عمل شدند که مشخص شد یکی از زندانیان به نام حمید هدف ضربات چاقو قرار گرفته و غرق خون روی زمین افتاده است که خیلی زود این جوان به بیمارستان منتقل شد اما به خاطر شدت خونریزی روی تخت بیمارستان به کام مرگ فرو رفت.

قتل در زندان بزرگ تهران

مأموران پس از بررسی‌های اولیه و تحقیقات میدانی یکی از زندانی‌ها به نام محمد عامل این جنایت است که برای تحقیقات به اداره پلیس آگاهی تهران منتقل شد.

در تحقیقات ابتدایی مشخص قربانی جنایت به خاطر حمل مواد مخدر در زندان بوده و محمود به اتهام کلاهبرداری داخل زندان بوده است.

محمود در همان بازجویی‌های اولیه اتهام قتل را پذیرفت و گفت: چندی قبل متوجه شدم حمید یکی از زندانیان را که پسر کم سن و سالی بود و تازه به زندان آمده بود اذیت می‌کرد و آن جوان هم به خاطر ترس از حمید نمی‌توانست اعتراضی کند.

یک روز متوجه گریه‌های این جوان شدم و تصمیم گرفتم به حمید بفهمانم که نباید هرکاری دوست داشت در زندان انجام دهد. روز حادثه در ساعت هواخوری من چاقوی دست‌سازی را که خودم درست کرده بودم برداشتم تا با مقتول درگیر شوم. وقتی درهواخوری به هم رسیدیم من به او حمله کردم و با تهدید گفتم که اگر یکبار دیگر پسر جوان را اذیت کند با من طرف است. با دخالت مأموران درگیری تمام شد. بعد از ساعت هواخوری من به سلولم رفتم و این بار حمید به سراغم آمد و به من حمله کرد این بار زندانی‌ها مانع او شدند تا اینکه زمان حمام رفتن شد من به محض اینکه وارد حمام زندان شدم، او شروع به فحاشی کرد که من سکوت کردم اما او دست‌بردار نبود. بعد به من حمله کرد و من با تیزی او را زدم. قصدی برای قتل نداشتم اما او با حمله به من مجبورم کرد تا برای دفاع از خودم به او چاقو بزنم.

پرونده برای رسیدگی به شعبه 4 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. خرداد سال جاری جلسه رسیدگی به این پرونده برگزار شد و از آنجایی که متهم به دلیل کرونا حاضر نشده بود در دادگاه شرکت کند، پرونده بدون حضور متهم مورد رسیدگی قرار گرفت. ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست علیه متهم را خواند و سپس اولیای دم در جایگاه قرار گرفتند و خواستار صدور حکم قصاص شدند.

در ادامه وکیل مدافع او در جایگاه قرار گرفت و گفت: موکلم مدعی است در دفاع از خودش مجبور به قتل شده است. آن طور که مدارک موجود در پرونده نشان می‌دهد در دور دوم درگیری مقتول به سمت موکل من حمله کرده و موکلم هم مجبور به دفاع از خودش شده است بنابراین به عنوان وکیل مدافع او درخواست صدور حکم برائت دارم.

بعد از گفته‌های طرفین پرونده، قضات برای صدور رأی وارد شور شدند و با توجه به اینکه متهم با چاقو به مقتول که چیزی در دست نداشته حمله کرده و او را زده بود ادعای دفاع مشروع او را قبول نکردند و حکم بر قصاص متهم صادر شد و حکم در دیوانعالی کشور مورد تایید قرار گرفت.

بخشش در یک قدمی مرگ

محمود در یک قدمی اعدام قرار داشت و پرونده او برای اجرای حکم به دادسرای امور جنایی تهران ارجاع شد که در این مرحله قاضی مریم خلیفه از شعبه 4 اجرای احکام همراه با گروه صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران وارد عمل شده و با برگزاری جلساتی با اولیای دم موفق به گرفتن رضایت از آنها شدند.

بنا بر این گزارش، اولیای دم با شرط دریافت دیه حاضر به بخشش محمود شدند و پرونده برای بررسی های بیشتر از نظر جنبه عمومی جرم به دادگاه کیفری تهران ارجاع خواهد شد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟