آخرین توضیحات درباره تجارت اعضای بدن بیماران کرونایی

به گزارش رکنا ، رییس مرکز پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تجارت و خرید و فروش اعضای بدن بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ صحت ندارد.
 مهدی شادنوش درخصوص تجارت اعضای بدن بیماران کرونایی افزود: وزارت بهداشت به دقت شایعاتی که در زمینه تجارت و خرید و فروش اعضای بدن در فضای مجازی منتشر می‌شود را رصد می‌کند، حراست وزارت بهداشت نیز به دقت این شایعات و افرادی را که با بازنشر این مطالب به گسترش آن دامن می‌زنند، زیر نظر دارد.

وی گفت: بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که این مطالب کذب از خارج از کشور فرستاده شده و هدف این شایعه سازان ایجاد التهاب، تشویش اذهان عمومی و ایجاد نارضایتی در جامعه است.

ماجرای تجارت اعضای بدن بیماران کرونایی چیست؟


رئیس مرکز پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت افزود: هر گونه پیوند عضو در ایران در شبکه قانونی و تعریف شده رسمی در بیمارستان‌ها امکانپذیر است و خارج از آن اساسا انجام هیچ عمل پیوند عضوی امکانپذیر و عملیاتی نیست.

شادنوش ادامه داد: بعضی‌ها از آرامش ایجاد شده در کشور در حوزه پیوند عضو رضایت ندارد و به پخش و انتشار این شایعات اقدام می‌کنند، از طرفی هم، چون موضوع ترحم انگیزی است بدخواهانی تمایل دارند از این طریق عواطف مردم را تحریک و ایجاد نارضایتی کنند.

چندی پیش شایعه‌ای در فضای مجازی مبنی بر تجارت اعضای بدن بیماران کرونا در تبریز منتشر شد که با دستور دادستان عمومی و انقلاب تبریز، این شایعه پراکنان دستگیر شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟