سیاه بازی توریست خارجی برای فریب شیطانی تهرانی ها  + عکس

سرهنگ محمود مالمیر رییس کلانتری 150 تهرانسر به خبرنگار رکنا گفت: اوایل مهر ماه امسال ماموران در جریان سرقت به شیوه کلاهبرداری در نقش یک توریست قرار گرفتند و تیمی از ماموران برای تحقیقات فنی وارد عمل شدند.

وی افزود: ماموران در تحقیقات پلیسی پی بردند اعضای این باند 3 نفره در نقش های مختلف سوژه هایشان را فریب داده و اقدام به بدل اندازی می کنند.

اخبار اختصاصی رکنا - کپی رایت

سرهنگ مالمیر ادامه داد: در بررسی ها مشخص شد یکی از اعضای این باند در جلوی بانک ها طعمه هایشان را بعد از اینکه از بانک خارج می شود شناسایی کرده و در نقش یک توریست به سراغ وی می رود و در حالیکه به زبان انگلیسی مسلط بوده با سوژه شروع به صحبت می کند و ادعا می کند که هیچ پولی ندارد و قصد دارد زنجیر طلایش را بفروشد که در این لحظه دومین عضو گروه به عنوان یک رهگذر به سراغ آنها رفته و پس از بررسی زنجیر مرد توریست ادعا می کند که این زنجیر 40 میلیون تومان می ارزد و چون پول ندارد نمی تواند آن را از مرد خارجی بخرد و پیشنهاد می دهد که طعمه دزدان این زنجیر را بخرد یا صبر کند خودش پول تهیه کند.

رییس کلانتری 150 تهرانسر عنوان کرد: در این صحنه دومین عضو باند که از محل دور می شود نفر سوم باند وارد عمل شده و خود را به عنوان یک طلافروش معرفی می کند و با دیدن طلا می گوید که طلا 22 عیار است و با این ترفند که پول همراهش نیست از طعمه شان می خواهد که طلا را از مرد خارجی بخرد و بعد با هم به مغازه طلافروشی می روند وآن را فروخته و سودش را با هم نصف می کنند که در این مرحله طعمه دزدان با پرداخت پول های همراهش اقدام به خرید میلیونی طلا مرد خارجی می کند.

ناپدید شدن طلافروش قلابی

این مقام پلیسی اظهار داشت: طعمه دزدان همراه با مرد جوانی که خود را طلافروش معرفی می کرد با در اختیار داشتن زنجیر طلا به سمت مغازه طلافروشی می روند که در یک لحظه مرد جوان از غفلت طعمه شان استفاده کرده و سوار بر یک خودرو پا به فرار می گذارد که در ادامه مشخص می شود زنجیر طلا بدل بوده و ارزش مالی نداشته است.

سرهنگ مالمیر گفت: تحقیقات پلیسی برای دستگیری اعضای این باند ادامه داشت و در حالیکه در یک هفته گذشته 3 نفر در دام این باند گرفتار شده بودند ردیابی ها پلیسی آغاز شد و عصر 21 مهرماه 3 متهم 30، 35 و 45 ساله در یک عملیات پلیسی دستگیر شدند و 10 طعمه این باند در مواجهه حضوری اعضای این باند را شناسایی کردند.

وی افزود: در تحقیقات مشخص شد مرد توریست سابقه دار بوده و بخاطر خرید و فروش اموال سرقتی، حمل مواد مخدر و درگیری 2 سال در زندان بوده و یکی دیگر از اعضای باند در درگیری دسته جمعی در زندان رجایی شهر و هم سلولی متهم اصلی بوده است و نفر سوم این باند تازه کار بوده است.

سرهنگ محمود مالمیر در توصیه به شهروندان گفت: طلا و جواهر را فقط از طلافروشی ها خریداری کنند و داخل طلافروشی به فروش برسانند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟