9 عضو یک خانواده پلیس بودند / 3 زن و 6 مرد فیوجی راز شیطانی داشتند

به گزارش رکنا ،  فرمانده انتظامی استان از دستگیری اعضای 9 نفره باند خانوادگی سرقت در پوشش مأمور نیرو انتظامی خبر داد.

سردار " کیومرث عزیزی اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت در پوشش مامور نیروی انتظامی ، پرونده ای در این خصوص تشکیل و رسیدگی ویژه به آن در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی بیان داشت: در تحقیقات به عمل آمده از شاکیان و مال باختگان مشخص شد که گروهی از سارقان با استفاده از انواع خودروهای سواری با پلاک جعلی، در قالب گروه های 3 نفره با پوشش لباس نظامی به منازل افراد به ویژه اتباع خارجی مراجعه و خود را به عنوان مأمور نیروی انتظامی معرفی می کنند و به بهانه کشف مواد مخدر وارد منزل شده و وجوه نقد و طلاجات آنها را سرقت و بلافاصله از محل متواری می شوند .

9 زن و مرد فیوجی تهران را بهم ریخته بودند


این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: با توجه به شیوه و شگرد سرقت ها و بهره گیری از سوابق موجود از مجرمان سابقه دار ، کارآگاهان پلیس آگاهی موفق به شناسایی 9 متهم سابقه دار در این زمینه شدند که پیش از این نیز بارها به اتهام ارتکاب جرایم مرتبط با جعل عناوین دولتی به ویژه سرقت های مسلحانه و تحت پوشش مأمور دستگیر و روانه زندان شده بودند.

وی ادامه داد:متهمان شناسایی شده اعضای یک خانواده (پدر ، مادر ، دختر، عروس و 5 پسر) از طایفه فیوج و ساکن شهرستان پرند بودند که همگی دارای سابقه سرقت و اخاذی بوده و با توجه به نوع فعالیت مجرمانه هر 3 ماه یکبار محول سکونت خود را جابه جا می کردند.

سردار عزیزی با اعلام خبر دستگیری متهمان در سه عملیات جداگانه و همزمان، عنوان داشت: ماموران ضمن شناسایی مخفیگاه متهمان در شهرستان پرند در غرب استان تهران و انجام هماهنگی با مقام قضائی، هر 9 متهم را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه های آنها، اموال زیادی شامل طلاجات، مقادیری وجوه نقد و انواع سلاح سرد کشف کردند.

شگرد عجیب 9 زن و مرد سارق اهل فیوج برای دزدی از خانه ها

وی با اشاره به اینکه متهمان پس از دستگیری، در ابتدا منکر هرگونه اتهامی شدند، اما پس از مواجهه با ادله پلیس به 28 فقره سرقت در پوشش مامور نیروی انتظامی تا کنون اعتراف کردند افزود: شگرد سارقان به اینگونه بود که یکی از آنها به بهانه تشنگی با مراجعه به درب منازل افراد از آنها درخواست آب خوردن می کرد و پس از بررسی دقیق وضعیت ظاهری صاحب خانه که دارای زیور آلات و طلاجات بود ، پس از چند دقیقه گروه دیگری از آنها با حضور در آن محل اقدام به بازرسی از منزل تحت پوشش مامور و سرقت می کردند.

سردار عزیزی با اشاره به اینکه متهمان در استان های تهران ، یزد ، اراک و چند استان احتمالی دیگر اقدام به سرقت های متعددی تحت عنوان مامور می کردند و تحت تعقیب قضائی بودند خاطر نشان کرد: تحقیقات برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی آنها و همچنین سایر شاکیان و مال باختگان و مالخر در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار دارد.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران در خاتمه با تاکید بر اینکه 9 متهم دستگیر شده با دستور مقام قضائی روانه زندان شدند از شهروندان خواست: بی توجهی به هشدار های پلیس و اعتماد نا بجا به افراد غریبه تاوان سنگین و جبران ناپذیری دارد لذا مردم عزیز باید ضمن حفظ هوشیاری در صورت مواجهه با موارد مشکوک به سرعت پلیس را در جریان قرار دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟