مرد پلید فقط سراغ دختران بالاشهری می رفت / در تهران فاش شد

 رییس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق سابقه داری خبر داد که برای ارتکاب جرم با نقشه دوستی و پیشنهاد ازدواج به خانم های مجرد پولدار نزدیک می شده و پس از اعتماد سازی اقدام به سرقت از آنها می کرد.

به گزارش رکنا ، سرهنگ کارآگاه سید علی شریفی گفت : نوزدهم مرداد ماه از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 خبر یک فقره سرقت منزل به کلانتری 122 دربند اعلام شد که با حضور ماموران و ثبت شکایت شاکی، پرونده اولیه تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد.
شریفی افزود: با تشکیل پرونده، تیمی از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت منزل روانه محل وقوع جرم شده و با بررسی صحنه سرقت از شاکی که خانم بود، تحقیق شد و وی اعلام کرد، ساعت 9 صبح برای رفتن به محل کار از خانه خارج شدم و حدود ساعت 6 بعد از ظهر زمانی که درب خانه را بازکردم متوجه بهم ریختگی اثاثیه و وسایل خانه و به سرقت رفتن هشت تخته فرش ابریشمی، مقداری طلا، یکدستگاه لب تاپ و دوربین عکاسی حرفه ای که ارزش تقریبی این وسایل، 10 میلیارد ریال، می شد، شدم.

فریب دختران مجرد و ریختن طرح دوستی با هدف سرقت

این مقام انتظامی بیان داشت: در ادامه تحقیقات، کارآگاهان موفق به کشف سرنخ هایی شدند که با جمع بندی و تحلیل شیوه بکار گرفته شده در سرقت به این فرضیه رسیدند که سرقت داخلی بوده و سارق اشرافیت کامل به محل وقوع جرم داشته است.
به گفته شریفی، با قوت گرفتن فرضیه داخلی بودن سرقت، کارآگاهان با بررسی جغرافیای محدوده جرم موفق به کشف تصاویری از سارق شدند که مجددا از شاکی تحقیقات بیشتری صورت گرفت که وی در اظهارات جدید خود، گفت، تصویر متعلق به شخصی به نام «امیر» است که حدود یک سال با هم نامزد بودیم و به علت اختلافاتی از هم جدا شدیم.

شریفی گفت: با جهت گرفتن پرونده و شناسایی متهم، کارآگاهان در بررسی سوابق «امیر» متوجه شدند او یکی از مجرمان سابقه دار و دارای 15 فقره سابقه کیفری در زمینه سرقت، کلاهبرداری و جعل است که با بهره گیری از شیوه های علمی و نوین کشف جرم مشخص شد که «امیر» پس از ارتکاب جرم به شهرستان های غربی کشور متواری شده است که با هماهنگی مقام قضایی دستور دستگیری وی صادر و در نهایت متهم در خانه پدری خود شناسایی و دستگیر شد.

سارق خواستگار نما در تهران دستگیر شد

این مقام انتظامی اظهار داشت: امیر پس از دستگیری و انتقال به پلیس آگاهی به جرم خود اعتراف کرد و گفت، طی سالهای گذشته 14 فقره سرقت بدین شیوه انجام دادم و با همان روش پانزدهمین سوژه خود را انتخاب کردم و پس از ریختن طرح دوستی و ازدواج با شاکی وارد زندگی او شدم و طی مدت آشنایی از اعتمادش سوء استفاده کرده و با تکثیر کلید منزل از فرصت بدست آمده به سرقت اموال با ارزش وی اقدام کردم.

رییس پایگاه یکم پلیس آگاهی گفت: با اعتراف صریح «امیر» به سرقت با دستور دادیار شعبه یکم دادسرای ناحیه یک تهران وی به زندان معرفی وپرونده تحویل مراجع قضایی شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟