سرنوشت عجیب یک اعدامی در زندان مازندران / این مرد 3 سال کابوس چوبه دار می دید

رئیس کل دادگستری مازندران از رهایی و نجات یک محکوم به قصاص از اعدام در محل اجرای حکم خبر داد.

به گزارش رکنا ، حجت الاسلام محمدصادق اکبری اظهار داشت: یک زندانی محکوم به قصاص صبح امروز با تلاش شورای حل اختلاف شهرستان ساری و در پی اعلام رضایت اولیای دم و بخشش و بزرگی این خانواده از چوبه دار رهایی یافت.

وی گفت: این زندانی در سال ۱۳۹۶ درپی اختلافات مالی به اتهام قتل عمد به زندان شهرستان ساری معرفی شده است و پرونده پس از رسیدگی در دادگاه کیفری استان و قطعیت آن دردیوان عالی کشور، منجر به صدور حکم قصاص شد.

رئیس کل دادگستری استان مازندران در ادامه افزود: صبح امروز درمحل اجرای حکم قصاص و تلاش بی وقفه و پیگیری‌های مستمر اعضای شورای حل اختلاف ومذاکرات به عمل آمده با خانواده مقتول در نهایت منجر به اعلام رضایت اولیای دم شد و محکوم به قصاص ازاعدام رهایی یافت.

رهایی یک محکوم به قصاص در مازندران از پای چوبه دار

حجت الاسلام اکبری، ترویج فرهنگ صلح وسازش وگذشت را یکی از اولویت‌ها و سیاست‌های کلان در دوران مدیریت آیت الله رئیسی در قوه قضائیه برشمرد وافزود: تلاش ما در دادگستری استان مازندران نیز مبتنی بر این سیاست مهم و اثرگذار و اشاعه فرهنگ گذشت و ایثار و لزوم توجه به سازش و صلح در دعاوی می‌باشد که فراهم کردن رضایت اولیای دم از آن جمله است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟