دردسر شکستن توبه برای یک دزد در تهران

به گزارش رکنا، ششم مهر، مرد جوانی هراسان و زخمی به یکی از کلانتری‌های پایتخت رفت.

او که بسیار ترسیده بود و حال خوبی نداشت، از سرقت خودرواش توسط دو زورگیر خبر داد و گفت: با خودروام مسافرکشی می‌کنم. در میدان آزادی دو مرد جوان را که می‌خواستند به شهریار بروند دربستی سوار کردم. یکی از آنها روی صندلی جلو و دومی پشت سرم روی صندلی عقب نشست. هنوز مسافتی نرفته بودم که ناگهان مسافر جوانی که روی صندلی عقب بود چاقویی روی پهلویم گذاشت. به ناچار مجبور شدم در کنار بزرگراه توقف کنم، آنها مرا بشدت کتک زدند و تهدید کردند که اگر هرچه پول نقد دارم به آنها ندهم زنده نخواهم ماند. حتی 200 هزار تومانی را که همراهم بود سرقت کرده و بعد هم از ماشین مرا به بیرون انداخته و خودروام را سرقت کردند. با کمک راننده‌های عبوری خودم را به کلانتری رساندم.

تعقیب و گریز

با شکایت مرد جوان به نام امیر تحقیقات برای دستگیری مردان سارق به دستور بازپرس ایرد موسی از شعبه پنجم دادسرای امور جنایی پایتخت آغاز شد. شماره پلاک خودروی مرد جوان به تمامی واحدهای گشت اعلام شد و سه روز بعد از این سرقت جنجالی، مأموران حین گشت به خودروی تیبایی با یک سرنشین مشکوک شدند. در استعلام شماره پلاک خودروی تیبا مشخص شد سرقتی است مأموران دستور ایست دادند اما راننده بدون توجه به هشدارهای پلیسی اقدام به فرار کرد. بدین‌ترتیب تعقیب و گریز آغاز شد. مأموران چندین بار به تیبا سوار دستور ایست داده و درنهایت لاستیک‌های ماشین را نشانه گرفتند. با اینکه لاستیک‌ها مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود اما سارق تیبا به فرارش ادامه داد و با چندین خودروی عبوری تصادف کرده و درنهایت تعادل خودرو را از دست داده و وارد پیاده رو شد. بدین ترتیب سارق دستگیر شد و به سرقت با همدستی یکی از دوستانش اعتراف کرد.

گفت‌و‌گو با متهم

چرا خودرو را سرقت کردید؟

برای هیجان و تفریح. البته این ایده من نبود، دوست جدیدم که سابقه کارهای خلاف دارد این ایده را مطرح کرد.

با او چطور آشنا شدی؟

چند روز قبل برای هواخوری به یکی از پارک‌های جنوب تهران رفتم. آنجا با پرهام که سارق سابقه‌دار بود آشنا شدم و پیشنهاد داد که خودرو سرقت کنیم و در خیابان‌های پایتخت پرسه بزنیم. می‌گفت با خودروهای سرقتی در خیابان‌ها می‌گردیم و تفریح می‌کنیم و چون ماشین برای خودمان نیست اگر هم جریمه شویم اتفاقی نمی‌افتد. از پیشنهادش بدم نیامد و تصمیم گرفتم با او در سرقت خودرو شریک شوم.

سابقه داری؟

سال 94 به خاطر سرقت خودرو به زندان افتادم و 6 ماه حبس کشیدم. اما بعد از آن دور خلاف را خط کشیدم و در یک شرکت بیمه مشغول به کار بودم. دلم نمی‌خواست کار خلاف انجام دهم اما وسوسه‌های رفیق جدیدم باعث شد تا توبه‌ام را بشکنم.

بعد از سرقت چه کردید؟

سه روز ماشین دست دوستم بود و روز حادثه به من داد تا من هم کمی با آن تفریح کنم که دستگیر شدم.‌‌ برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟