متهمانی که خاک ایران را سرقت می کردند

امیرافضلی، فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب استان کرمان با اعلام این که برداشت خاک از اراضی ملی خلاف قانون است، گفت: ۴ قاچاقچی خاک در جنوب استان کرمان دستگیر شدند.

افضلی با اشاره به اینکه خاکبرداری‌های انجام شده به دست متخلفان از اراضی ملی تیتون بخش جبالبارز شمالی شهرستان جیرفت است بیان کرد: این امر بر اساس قانون، خلاف است و متخلفان شبانه و به صورت غیرقانونی مبادرت به جمع آوری خاک کرده و سپس از استان خارج می‌کردند.

او اظهار کرد: براساس ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور و به استناد ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی، با هرگونه برداشت خاک از اراضی ملی برخورد و پیگیری قانونی از طریق مراجع قضایی انجام می‌شود.

افضلی تصریح کرد: برای جلوگیری از برداشت غیر مجاز خاک از اراضی ملی منطقه تیتون جبالبارز شمالی، روز گذشته به همت نیرو‌های یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان و با حکم دستگاه قضایی و همکاری کلانتری محمد آباد دو دستگاه خودروی باری متوقف و چهار نفر متخلف دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

او نظارت بیشتر برای برداشت‌های غیرمجاز و غیر قانونی خاک را یک ضرورت دانست و گفت: با نظارت بیشتر باید از برداشت‌های غیرمجاز جلوگیری کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟