به گزارش رکنا، ماموران اداره هفدهم پلیس آگاهی موفق به دستگیری باند خانوادگی سرقت از طلافروشی ها شدند. شگرد این سارقان به این شکل بوده است که به صورت دو نفره یا سه نفره وارد طلافروشی شده و اعلام می کردند قصد خرید گوشواره دارند و سپس با امتحان کردن گوشواره های متعدد از غفلت فروشنده استفاده کرده و اقدام به سرقت گوشواره می کردند .

این باند خانوادگی که متشکل از شوهر و خواهر شوهر و دو هوو است تاکنون بالغ بر 10 میلیارد ریال از طلافروشی ها سرقت کرده اند و هر دو هوو دارای سابقه دستگیری و زندان به دلیل سرقت به همین شیوه و شگرد می باشند و همسر کوچکتر که پس از گذران 4 سال محکومیت خود، به تازگی از زندان آزاد شده است بلافاصله پس از آزادی دوباره درکنار همدستان سابقش اقدام به سرقت نموده است.

با توجه به اینکه نکته اصلی در موفقیت این افراد در سرقت بهره گیری از غفلت فروشنده می باشد به طلافروشان عزیز توصیه می شود برای جلوگیری از وقوع هرگونه سرقت خصوصا به شیوه ذکر شده به توصیه های ذیل عمل کنند:

توصیه های پلیس آگاهی به طلافروشان

اگر در فروشگاه خود فروشنده ی جوان و کم تجربه ای دارید دقت کنید که بعضی از زنان معلوم الحال با استفاده از فریبکاری زنانه ی خود سعی نکنند حواس فروشنده شما را پرت کرده و سرقت را انجام دهند.

با نصب کلید برقی رفت و آمد مشتریان به داخل وخارج ، فروشگاه را در کنترل خود قرار دهید.

چشمی دوربین مداربسته نباید در معرض دید و دسترس باشد .

ممکن است بعضی افراد با چندین خرید خوب قصد جلب اعتماد شما را داشته باشند و در اجرای آخرین نقشه ی خود به هر دلیلی از پرداخت وجه خودداری کنند و با دادن چک و یا این وعده که به زودی مبلغ مورد نظر را پرداخت می کنند، پس از بردن طلاها دیگر باز نگردند و کلاهبرداری کنند.

اگر به بعضی از مشتریان خود اعتماد کامل دارید و اجناس زیادی را جلوی آنها گذاشته اید دقت کنید که بعضی سارقان از حواس پرتی شما ونا آگاهی مشتری شما سوءاستفاده کرده، اقدام به سرقت به طور مخفیانه و یا جابه جایی با اجناس مشابه بدل و یا کم ارزشتر می کنند.

در هنگام ویترین چیدن هرگز افراد غریبه را حتی اینکه قصد خرید داشته باشند به داخل مغازه راه ندهید. زیرا این حالت برای سارقین بهترین زمان است که می توانند تمام طلاها را یکجا و بدون اتلاف وقت سرقت کنند.

- شگرد دیگر سارقین این است که با به دام انداختن زنان ساده لوح و وعده های دروغین خرید ازدواج به نزد شما آمده، پس از امتحان کردن چندین جنس و به بهانه ی صحبت با تلفن همراه و یا دیدن اجناس دیگر پشت ویترین به تنهایی با طلاها به بیرون رفته و تصور شما این است که زن داخل مغازه همسر آن فرد می باشد. درحالیکه سارق به همراه طلاها پا به فرار گذاشته است و شما مانده اید و زن مورد نظر که کوچکترین اطلاعاتی هم از فرد سارق ندارد.

پیشخوان داخل فروشگاه باید طوری باشد که ازسمت مشتری نتوان با دراز کردن دست از داخل ویترین اقدام به سرقت نمود. در این مواقع سارقین به طور گروهی اقدام به سرقت می نمایند. بدین صورت که چندین نفرحواس فروشنده که تنها می باشد را پرت می کنند و شخص دیگر دست خود را دراز کرده، اقدام به سرقت می نماید. همچنین دیده شده سارقین با آموزش کودکان خردسال ابتدا فروشنده را به سمت نقطه ی خاصی از فروشگاه می برند و ضمن سؤال پیچ کردن فروشنده ،کودک را به پشت پیشخوان می فرستند تا سرقت خود را به کمک کودک عملی نمایند.

به گونه ای برنامه ریزی نمایید که حتی المقدور به ازای یک نفر خریدار یک نفر هم فروشنده در داخل فروشگاه حضور داشته باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟