جنجال برای غیب شدن سنگ قبرهای تاریخی یزد

به گزارش رکنا، اگرچه هنوز هم آرامستان ها برای خیلی‌ها سرشار از ترس و وحشت است، اما گاهی برخی افراد به طمع سرقت سنگ قبرهای تاریخی دست به تخریب آرامستان ها و جداسازی این سنگ ها می زنند.

اواخر اردیبهشت ماه امسال بود که سارقان به جان بقعه تاریخی سلطان محمود بندرآباد در اشکذر افتادند و کتیبه‌هایی را از بدنه این بقعه جدا و سرقت کردند، هر چند در این مورد خاص سارقان رو دست خوردند اما در چند هفته اخیر مجددا موضوع سرقت سنگ قبر‌های تاریخی یزد و به ویژه آرامستان جرهر در فضای مجازی بالا گرفته است و خبرها حکایت از صحت حرف و حدیث ها درباره‌ی سرقت این سنگ‌ها دارد.

مرادی رئیس سازمان آرامستان‌های شهرداری یزد در این باره گفت: بخشی از آرامستان‌ها و برخی از مزار‌های داخل شهر به همت هیئت امنا اداره می‌شود و باید پاسخگوی برخی مطالبات هیئت امنا باشد.

او افزود: سازمان عمران شهرداری یزد برخی فعالیت‌ها در آرامستان جرهر را انجام داده است، ولی باید این آرامستان تحویل سازمان آرامستان‌ها شود و یا تحویل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تا بتوان از این آرامستان‌ها حفاظت شود.

رئیس سازمان آرامستان‌های شهرداری یزد در پایان اضافه کرد: مجموعه شهرداری این آمادگی را دارد تا در صورت واگذاری بحث‌های حفاظتی را انجام دهد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟