3 محیط بان تا یک قدمی مرگ پیش رفتند / درگیری در تالاب هورالعظیم خوزستان

 فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: 3 نفر از محیط بان‌های خوزستان در درگیری با متخلفان صید غیرمجاز ماهی با برق در تالاب هورالعظیم مصدوم شدند.

به گزارش رکنا ، حسن آقا شیرمحمدی افزود: این حادثه شامگاه دوشنبه 27 مردادماه در حین گشت و کنترل نیروهای یگان حفاظت استان و شهرستان هویزه در تالاب هورالعظیم در منطقه نزدیک به صفر مرزی رخ داده است.

وی اضافه کرد: متخلفان با 3 بوت قایق با استفاده از دستگاه‌های غیرمجاز الکترونیکی اقدام به صید غیرمجاز کرده بودند که با آنها برخورد می شود، در این حادثه با حمله ماموران به قایق و برخورد قایق متخلفان با قایق نیروهای محیط بان یکی از محیط بان‌ها از ناحیه شکم و 2 نفر دیگر بر اثر در گیری از ناحیه دست و پا مجروح شدند، که برای مداوا به بیمارستان نفت شهرستان سوسنگرد منتقل شدند.

شیرمحمدی ادامه داد: در این درگیری 5 نفر از متخلفان دستگیر شدند که از آنها چهار دستگاه ژنراتور و 4 دستگاه الکترونیکی کشف و ضبط شد.

وی گفت: متخلفان برای بررسی و برخورد قانونی به مراجع قضایی شهرستان معرفی شدند و پرونده آنان در دست پیگیری است.

مصدوم شدن 3 محیط بان خوزستانی در درگیری با متخلفان

شیرمحمدی افزود: خوشبختانه حال عمومی محیط بانان مصدوم خوب است، تنها یک نفر از محیط بان که از ناحیه شکم صدمه دیده هم اکنون در بیمارستان بستری است و دو نفر دیگر با توجه به شکستگی دست و آسیب از ناحیه پا مرخص شدند.

بر اساس این گزارش، ۲۷ فروردین امسال یکی از محیط بانان گتوند در حمله مسلحانه 4 فرد نقابدار به یک پاسگاه محیط بانی در این شهرستان مصدوم شد که منجر به قطع پای وی شد.

نوزدهم فروردین ماه نیز درگیری صیادان غیرمجاز با ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شوشتر به مجروح شدن فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست خوزستان، رئیس و یکی از محیط بانان شوشتر منجر شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟