فروشندگان سئوالات کنکور بازداشت شدند

معاون اجتماعی پلیس فتا گفت: تعدادی مجرم در استانهای مختلف کشور که با راه‌اندازی سایتها و کانالهای مختلف در بستر شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات فریبنده در این رابطه درصدد کلاهبرداری برای برای فروش سؤالات کنکور بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش رکنا، سرهنگ رامین پاشایی ضمن هشدار به داوطلبان کنکور درباره کلاهبرداری‌های با عنوان فروش و واگذاری سوالات کنکور، در این رابطه اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام برگزاری کنکور سال ،99 افراد کلاهبردار با طراحی پلت فرمهای مجرمانه در فضای مجازی مدعی دسترسی و واگذاری سؤالات کنکور به داوطلبان متقاضی هستند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ادامه داد: با توجه به تقویم اجرای طرحهای عملیاتی پلیس فتا در فضای مجازی، متناسب با مناسبتها و ایام خاص کارگروه‌های ویژه‌ای در پلیس فتا و رده‌های استانی وشهرستانی ضمن رصد و پایش وقایع در حال انتشار در فضای مجازی، در صورت مشاهده موارد مجرمانه با آنها برخورد می‌کنند.

بازداشت فروشندگان سئوالات کنکور

این مقام انتظامی افزود: تاکنون تعدادی افراد مجرم در استانهای مختلف کشور از جمله فارس، کردستان ، آذربایجان شرقی، کرمانشاه و خوزستان که با راه‌اندازی سایتها و کانالهای مختلف در بستر شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات فریبنده در این رابطه درصدد کلاهبرداری برای فروش سؤالات کنکور بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با تجزیه و تحلیل فعالیت مجرمانه متهمان، مشخص شد تمام اقدامات این افراد صرفا کلاهبرداری محض بوده و هیچگونه مدارکی دال بر دسترسی آنها به سؤالات کنکور سال 1399 محرز نشده است.

پاشایی به شیوه کلاهبرداری این مجرمان اشاره و بیان کرد: افراد سودجو در ازای واگذاری سؤالات کنکور به متقاضیان مبالغ مختلفی را از آنها دریافت می‌کنند و دیگر پاسخگوی تماس های افراد نخواهند بود یا با واگذاری نمونه سؤالات کنکور سالهای گذشته از متقاضیان کلاهبرداری می‌کردند.

معاون اجتماعی پلیس فتا افزود: مجرمان با ترفند "اجاره کارت های بانکی سایر افراد و با استفاده از سیم کارت هایی که به هیچ عنوان به نام آنها نیست" فرآیند کلاهبرداری خود را انجام می‌دهند درحالیکه در هنگام کشف جرم اشخاصی که به هر دلیلی کارت بانکی یا سیم کارت خود را در اختیار این مجرمان قرار داده‌اند نیز مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند و باید پاسخگو این فعل مجرمانه عمدی یا سهوی خود باشند.

وی با تأکید بر اینکه متقاضیان به هیچ عنوان به تبلیغات فریبنده و دروغین فروش سؤالات کنکور توجه نکنند، از خانواده داوطلبان خواست نظارت بیشتری بر عملکرد سایبری فرزندان خود داشته باشند تا آنها طعمه افراد کلاهبردار نشوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟