15 تبهکار خطرناک در یک پرونده / 2 برادر یک دختر تهرانی را برای انتقام ربودند

به گزارش گروه حوادث رکنا، رسیدگی به این پرونده از سال ۹۴ به دنبال ربوده شدن پسر نوجوانی به نام محمد ماهان آغاز شد. پدر وی در حالی که هراسان بود به پلیس آگاهی رفت و گفت پسرش از سوی سرنشینان یک خودرو ربوده شده و آنها در ازای آزادی وی پول خواسته اند.

در حالی که تلاش پلیس برای ردیابی آدم رباها آغاز شده بود محمد ماهان توانست از دست آنها بگریزد و به آغوش خانواده اش برگردد.

پسر نوجوان گفت: من در حال بازی در خیابان بودم که چند مرد با تهدید اسلحه مرا به زور سوار ماشین کردند. آنها قصدشان اخاذی بود. اما من جیغ و فریاد راه انداختم و راننده های چند خودروی عبوری که متوجه ماجرا شده بودند به سمت دزدان آمدند و آنها از ترس شان مرا رها کردند .

پسرنوجوان نشانی هایی از آدم رباها ارائه داد اما پلیس برای ردیابی آنها به نتیجه مطلوب نرسید تا اینکه چند ماه بعد یک دستگاه خودرو ایسوز از سوی چند مرد مسلح سرقت شد .راننده ایسوز به پلیس گفت: چند مرد که اسلحه داشتند راهم را بستند و مرا تهدید به مرگ کردند. آنها مرا از ماشین پیاده کردند و ماشینم را دزدیدند.

نشانی هایی که راننده ایسوز از سارقان مسلح ارائه داده بود با نشانه‌هایی که محمد ماهان از آدم رباها ارائه داده بود مطابقت داشت. به این ترتیب فرضیه اینکه سارقان خودرو ایسوز ، متهمان پرونده ربودن محمد ماهان بوده‌اند قوت گرفت.

چند ماه از این ماجرا گذشته بود که دو برادر شکایت مشابهی را مطرح کردند. آنها گفتند چند مرد مسلح به روی شان اسلحه کشیدند و پول‌های آنها را سرقت کردند .در حالی که اطلاعات پلیس در این باره تجمیع شده بود نوروز سال ۹۸ به یک انبار لوازم خودرو در غرب تهران دستبرد زده و مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان وسایل خودرو از آنجا سرقت شد .نگهبان انبار مشخصاتی را از دزدان مسلح ارائه داد که با آدم ربا ها مطابقت داشت. به این ترتیب یک پسر جوان در این رابطه ردیابی و بازداشت شد.

پدرام در بازجویی ها جرمش را گردن گرفت

عضو شبکه سرقت مسلحانه از جمله یک زن و چند مالخر را لو داد

پدرام در بازجویی ها جرمش را گردن گرفت.

وی گفت: ما طبق نقشه درگیری صوری ایجاد می‌کردیم و با تهدید اسلحه اموال مالباخته ها را می دزدیدیم.

پدرام ادامه داد: من شاگرد یکی از داور های بین‌المللی فوتبال بودم .دوره های پیشرفته داوری را گذرانده بودم اما ناخواسته به دام اعتیاد افتادم و برای تامین هزینه های اعتیاد با اعضای این باند آشنا شدم.

این متهم درباره سرقت مسلحانه از دو برادر گفت :سرقت مسلحانه پول از دو برادر به خاطر انتقام‌جویی بود دختر مورد علاقه یکی از اعضای این شبکه با دو برادر آشنا شده بود و به همین خاطر ما برای گوشمالی دو برادر از آنها سرقت کردیم .

وی درباره حضورش در ماجرای ربودن پسر نوجوان نیز گفت :من در آن ماجرا نقشی نداشتم و فقط به عنوان سرنشین در ماشین نشسته بودم.

با اطلاعاتی که مرد جوان به پلیس ارائه داد ۱۴ عضو دیگر این شبکه مخوف ردیابی و بازداشت شدند و جرم هایشان را گردن گرفتند .

پرونده آنها با صدور کیفرخواست به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا آنها محاکمه شوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟