زوج جوان تهرانی عروس و داماد دزد را بخشیدند

به گزارش رکنا، یک هفته قبل زوج جوانی با مراجعه به کلانتری 114 غیاثی از سرقت خانه‌شان خبر دادند و گفتند: ساعت 10 شب پنجم مرداد ماه از منزل خود واقع در شرق تهران خارج و پس از حدود دو ساعت با مراجعه به منزل متوجه به هم ریختگی خانه و سرقت طلاهایمان شامل سرویس طلا، زنجیر و ساعت مچی به ارزش تقریبی 50 میلیون تومان شدیم.

بلافاصله پرونده برای رسیدگی در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی قرار گرفت.در گام اول تحقیقات کارآگاهان به محل وقوع جرم رفته و طی بازدید از محل سرقت با توجه به قرائن موجود متوجه می‌شوند سرقت داخلی بوده و سارق با صحنه‌سازی قصد گمراه کردن مسیر تحقیقات را داشته است.

سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در تشریح ماجرا گفت: با این سرنخ دوباره از شاکی تحقیقات کردیم که در اظهارات جدید خود اعلام کرد به یکی از بستگان خود که زوج جوانی به‌نام مجید و مهرناز هستند ظنین بوده چرا که آنها امکان دسترسی به کلید خانه شاکی را داشته‌اند، بنابراین با این اظهارات رسیدگی به پرونده وارد فاز جدیدی شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: با توجه به اظهارات جدید شاکی کارآگاهان با تجمیع سرنخ‌های موجود و بهره‌گیری از شیوه‌های نوین کشف جرم به ارتکاب سرقت توسط این زوج پی برده و با هماهنگی قضایی هر دو متهم را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.وی ادامه داد: با انتقال متهمان به پلیس آگاهی آنها پس از رو به رو شدن با اسناد و مدارک موجود به سرقت اعتراف کرده و انگیزه خود را مشکلات مالی اعلام کردند. آنها مدعی شدند با اطلاع از وضعیت مالی شاکی و همسرش نقشه سرقت از خانه را کشیده و در فرصت مناسب با برداشتن دسته کلید نقشه خود را اجرایی کردند. متهمان ضمن ابراز پشیمانی گفتند تمامی اموال را پس خواهند داد. رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی در پایان گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان و تحویل اموال مسروقه و اظهار ندامت و پشیمانی آنها شاکی برای جلوگیری از مشکلات خانوادگی، از شکایت خود صرفنظر و رضایت خود را نسبت به این زوج اعلام کرد تا پرونده در دادسرای ناحیه 15 تهران مختومه شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟