ماجرای قتل 20 سال پیش در کاشان چه بود؟ / قاتل اعدام نشد

به گزارش رکنا ، دادستان کاشان ضمن اشاره به جزئیات پرونده قاتل کاشانی نجات‌یافته از چوبه دار گفت: علت این حادثه اختلافات خانوادگی و مالی بوده است.

روح‌الله دهقانی ضمن اشاره به عفو قاتل محکوم به اعدام در کاشان اظهار داشت: قصاص نفس به این معنی است که اگر فرد مسلمانی توسط دیگر مسلمان به قتل رسید باید مقابله به مثل انجام شود اما این مهم یک پروسه طولانی دارد.

وی با اشاره به بازپرسی، بازسازی صحنه قتل، صدور کیفرساخت، تایید پرونده در دیوان عالی کشور و دیگر مراحل پرونده قتل افزود: در یک پرونده، مقتول در سال 79 به قتل می‌رسد و قریب به 20 سال قبل مقتول به قتل رسیده و قاتل نیز متواری بوده است و علت این قتل نیز اختلافات مالی و خانوادگی بوده است.

قاتل کاشانی 12 سال متواری بود

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کاشان با بیان اینکه یک عصبانیت و یا هیجان لحظه‌ای می‌تواند نتیجه‌ای جبران‌ناپذیر به دنبال داشته باشد، ابراز داشت: یک اختلاف خانوادگی موجب شده تا فردی با ضربات چاقو به قتل برسد و قاتل نیز 12 سال متواری بوده و نهایتا دستگیر و 8.5 سال در زندان تحمل حبس کند.

قاتل و مقتول در کاشان پسر دایی و پسر عمه بودند

وی با بیان اینکه زندانی به دلیل متنبه‌شدن استحقاق عفو و بخشش را داشت گفت: از آنجا که قاتل و مقتول پسر دایی و پسر عمه بودند با قلم عفو و بخشش اولیای دم بر اساس آیات قرآن اصطلاح ذات‌البین صورت گرفت و این موضوع اتفاق مهمی بود چراکه اختلاف بین این دو خانواده نیز از بین رفت.

دهقانی با بیان اینکه اصلاح ذات‌البین یکی از وظایف قوه قضائیه است، تصریح کرد: قوه قضائیه همانطور که در اجرای قانون و احکام مصمم و جدی است، تمام تلاش خود را به عنوان یک وظیفه برای اصلاح ذات‌البین میان افراد مختلف به ویژه بستگان و اقوام به کار گرفته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟