سارق نامرئی کارت بانکی زن تهرانی لو رفت / پسر نوجوان به خاطر بازی آنلاین دزدی کرد

کسری 60 میلیونی از حساب یک زن در تهران راز بازی های اینترنتی پسر نوجوان  را لو داد.

رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی فرزندی خبر داد برای خرید بازی های اینترنتی از حساب مادرش 60 میلیون ریال برداشت کرده بود.

به گزارش رکنا، سرهنگ "داود معظمی گودرزی" گفت: هفدهم خرداد ماه خانمی 40 ساله ساکن حوالی جنوب تهران با ارائه شکایتی از دادسرای مباره با جرائم رایانه ای ( ناحیه 31 تهران ) به پلیس فتا مراجعه و اظهار داشت، مبلغ 60 میلیون ریال از حساب وی برداشت شده است.

این مقام انتظامی بیان داشت: شاکی ادامه داد، این مبالغ از حساب پس انداز به دفعات مختلف برداشت ها شده است و کارت مان در اختیار کسی نبوده و به امانت به کسی نیز تحویل نداده اند.

رئیس پلیس فتا افزود: بررسی موضوع در اختیار تیمی از مهندسان پلیس فتا قرار گرفت و کارآگاهان دریافتند که شاکی تا کنون خرید اینترنتی انجام نداده اند و کلیه خریدهای خود را به صورت مراجعه حضوری انجام می دهند.

سارق کارت بانکی زن تهرانی فرزندش بود

وی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد، سامانه پیامکی حساب بانکی شاکی فعال نبوده و او پس از گذشت چند روز متوجه سرقت از حساب کارتی اش می شده است و تکرار این کسری موجودی موجب شده به پلیس فتا برای شناسایی متهم یا متهمان مراجعه کند.

رئیس پلیس فتا تهران تصریح کرد: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی مشخص شد که تراکنش های پولی از گوشی هوشمند خود شاکی انجام شده است و احتمال کپی برداری از کارت های شاکی و یا سرقت های اینترنتی ضعیف شد.

سرهنگ گودرزی با بیان اینکه مجددا شاکی به پلیس فتا برای تحقیقات تکمیلی دعوت شد، گفت: در این مرحله مشخص شد که شاکی دارای فرزند نوجوانی می باشد و در این مرحله از شاکی خواسته که به همراه فرزند خود به پلیس فتا مراجعه کند.

این مقام پلیسی تصریح کرد: با حضور فرزند شاکی به پلیس فتا وی معترف شد، بدون اجازه پدر و مادرش رمز دوم و رمز پویای کارت ماردش را فعال کرده است و برای خرید بازی های آنلاین از حساب بانکی اش مبالغی را برداشت کرده است.

این مقام سایبری ادامه داد: با مشخص شدن علت کسری موجودی مال باخته و برداشت بدون اجازه فرزندنشان شاکی از ادامه شکایت خود منصرف و تقاضای مختومه شدن پرونده را خواستار شد.

سرهنگ گودرزی در خاتمه به فرمایش حضرت علی (ع) فرزندان خود را به زمان خویش تربیت کنید، اشاره کرد و از والدین خواست: والدین باید با تکنولوژی روز آشنا و به رفتار فرزندشان نظارت لازم و کافی داشته باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟