فیلم جزئیات بازداشت 635 تبهکار تهرانی در شبیخون پلیس / سردار رحیمی تشریح کرد
حجم ویدیو: 38.11M | مدت زمان ویدیو: 00:04:13

سی و هفتمین طرح رعد پلیس تهران با دستگیری 635 سارق و تبهکار حرفه ای در پایتخت به اجرا درآمد.

به گزارش گروه حوادث رکنا،  سردار حسین رحیمی رییس پلیس تهران در خصوص اجرای طرح رعد 37 گفت: در این مرحله 273 حکم قضایی به اجرا درآمد که 635 سارق زورگیر ، سارقان مسلح ، سارقان خودرو، موتورسیکلت و اماکن دستگیر شدند و 22 باند حرفه ای سرقت منهدم شد.

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه طرح رعد 37 پلیس پیشگیری پایتخت در جمع خبرنگاران در محوطه H ستاد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اظهار داشت: با تلاش همکارانم در مجموعه پلیس پیشگیری و استفاده از تمام ظرفیت کلانتری ها، ۲۳۷ حکم قضایی به مرحله اجرا درآمد.

سردار رحیمی تصریح کرد: در اجرای 37 مین مرحله از طرح رعد ۶۳۵ سارق منزل، خودرو، موتورسیکلت و اماکن عمومی و خصوصی دستگیر شدند؛ این افراد در قالب ۲۲ باند فعالیت می‌کردند.

فرمانده انتظامی پایتخت گفت: بیش از هشت هزار فقره از اموال سرقتی مردم به ارزش ۱۲ میلیارد تومان کشف و ضبط شد.

وی از کشف ۱۲ قبضه سلاح جنگی و ۳۷ سلاح سرد در این مرحله خبر داد و افزود: با اجرای طرح رعد 37 به ۸۰۱ پرونده سرقت رسیدگی شد.

فرمانده انتظامی پایتخت به حوزه قاچاق کالا پرداخت و اعلام کرد: با رسیدگی به ۴۰ پرونده، ۳۰ قاچاقچی دستگیر و ۱۱۴ هزار فقره انواع کالای قاچاق به ارزش بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان کشف و ضبط شد.

سردار رحیمی به اقدامات پلیس در حوزه ارز اشاره و اعلام کرو: در سه چهار روز گذشته یکی از مهمترین عناصری که در نوسانات بازار ارز دخیل بود در یکی از استانهای غربی دستگیر شد؛ پلیس این فرد و شبکه آن را مدت ها زیر نظر داشت و متهم با اطلاع از این موضوع در صندوق عقب خودرو پنهان می شد و تغییر مکان می داد.

وی افزود: با دستگیری این سرکرده ٢۴ نفر دیگر از اعضای این شبکه که باعث نوسانات ارز در کشور شده بودند شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس پایتخت از انسداد دهها سایت در زمینه ارز و دلار خبر داد و گفت: از صاحبان این سایت ها تعهد گرفته شد تا در این مورد فعالیت نکنند.

وی از رصد پلیس فتا در فضای مجازی خبر داد و گفت: پلیس نسبت به شبکه های تاثیر گذار در بازار ارز اشرافیت پیدا کرده است و آنها را کنترل می کند.

سردار رحیمی اعلام کرد: پلیس با تمام قدرت با شبکه ها و عناصر تاثیرگذار در بازار ارز و خودرو که موجب افزایش کاذب قیمت شوند برخورد می کند.

رئیس پلیس تهران بزرگ در مورد اجرای طرح ترافیک گفت: بالغ بر ۳۰ درصد تردد‌ها به واسطه اجرای طرح ترافیک کاهش پیدا کرده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟