نقشه یک دزد در سرقت ها مثل آب خوردن بود! / حمید رضا اعتراف کرد

 مرد 45 ساله‌ای ماموران پلیس را در جریان سرقت کیفش از سوی مردی ناشناس از دفتر کارش قرار داد و بدین ترتیب تیمی از پلیس کلانتری برای بررسی‌های تخصصی در دفتر املاک که در طبقه دوم ساختمانی بود، حاضر شدند.

به گزارش رکنا ، این مرد به پلیس گفت: ساعت 2 ظهر مردی با چهره‌ای فریبنده و در حالی که با موبایلش صحبت می‌کرد وارد دفتر شد و من نیز در حال نوشتن قولنامه‌ای بودم که ناگهان مرد غریبه کیف دستی‌ام را که روی صندلی گذاشته بودم، برداشت و با سرعت پا به فرار گذاشت.

وی افزود: دزدی در کوتاه‌ترین زمان صورت گرفت و آنقدر شوکه شده بودم که قدرت حرکت نداشتم و دزد جوان در چشم بر هم زدنی ناپدید شد.

ماموران در بررسی‌ها متوجه شدند دفتر املاک فاقد دوربین مداربسته است، از همین رو آلبوم مجرمان سابقه‌دار را پیش روی مرد املاکی گذاشتند که در این مرحله نیز تحقیقات به بن‌بست رسید. ردیابی‌ها ادامه داشت تا اینکه ماموران در جریان سرقت مشابه دیگری در یک دفتر اسناد رسمی قرار گرفتند و جالب اینکه طعمه دزد حرفه‌ای زنی جوان بود.

این زن به ماموران گفت: در حال نوشتن اسناد بودم که مرد جوان که سرگرم صحبت با تلفن بود وارد دفتر شد و جلوی میز در حال حرف زدن بود که ناگهان در اقدامی سریع کیفم و گوشی موبایلم را که روی میز بود برداشت و با سرعت از دفتر خارج شد و هیچکس نتوانست مانع فرارش شود.

سرقت کیف راز سارق قدیمی را فاش کرد

تیم ویژه پلیس در این شاخه از تحقیقات پی برد این دفتر اسناد رسمی مجهز به دوربین مداربسته است و با بررسی فیلم زمان سرقت خیلی زود توانستند «حمیدرضا» را که یکی از کیف‌قاپان قدیمی است، شناسایی کنند.

همین سرنخ کافی بود تا ماموران به مخفیگاه حمیدرضا در شرق تهران بروند، اما با مراجعه به محل مشخص شد وی مخفیگاهش را تغییر داده است.

ماموران در گام بعدی پاتوق‌هایی را که احتمال می‌دادند کیف‌قاپ حرفه‌ای به آنجا رفت و آمد داشته باشد تحت‌نظر قرار دادند و جالب اینکه حمیدرضا به سرقت‌هایش ادامه می‌داد.

دستگیری اتفاقی سارق حرفه ای در تهران

عصر نخستین روز آذرماه سال جاری در حالی که ردزنی‌ها برای دستگیری حمیدرضا ادامه داشت، یکی از ماموران که وقت دندانپزشکی داشت، روی صندلی نشسته بود که جوانی با چهره‌ای آرام وارد آنجا شد و در حالی که با تلفن همراهش صحبت می‌کرد، در کنار میز منشی دندانپزشکی قدم ‌زد که از سوی مامور پلیس شناسایی شد.

پلیس هوشیار که احتمال می‌داد حمیدرضا قصد سرقت کیف منشی دندانپزشکی را دارد، با اقدامی حرفه‌ای پشت در خروجی پنهان شد و سر و صدای منشی جوان کافی بود تا این مامور در را باز کند و حمیدرضا را که با کیف زنانه‌ای در دست می‌خواست فرار کند، دستگیر کند.

کیف‌قاپ حرفه‌ای دیگر راهی جز اعتراف پیش روی خود نمی‌دید و در بازجویی‌های ابتدایی از سرقت‌های زیادی پرده برداشت.

حمیدرضا در اعترافاتش گفت: بارها به خاطر کیف‌قاپی به زندان افتادم و تصمیم گرفتم شیوه دیگری را برای اجرای دزدی‌هایم انجام دهم.

وی افزود: به بهانه صحبت کردن با تلفن وارد مکان‌های عمومی می‌شدم و در مدت زمانی که در آنجا بودم به دنبال راه فرار می‌گشتم و موقعیت‌یابی می‌کردم، در زمان لازم دست به کار شده و در غیر این صورت از آنجا خارج می‌شدم.

حمیدرضا گفت: بعد از سرقت کیف با سرعت بیرون می‌آمدم و همیشه موتورم را که بدون سوئیچ هم روشن می‌شد در سمت خلاف خیابان پارک می‌کردم و پس از سوار شدن بر آن خیلی زود از محل دور می‌شدم.

در این مدت توانستم پول خوبی به جیب بزنم و مدارک سرقتی را که به دردم نمی‌خورد به صندوق پستی می‌انداختم، چون می‌دانستم گرفتم مدارک المثنی دردسر زیادی دارد.

این دزد حرفه‌ای  ادامه داد: همیشه به دنبال شیوه جدید بودم تا شناسایی نشوم، اما دوربین مداربسته نقشه‌ام را فاش کرد و امیدوارم این بار در زندان سرم به سنگ بخورد و دست از دزدی بردارم و مثل همه مردم آزادانه زندگی کنم تا هیچ‌وقت استرس نداشته باشم.

بنا بر این گزارش، تجسس‌های پلیسی برای شناسایی دیگر جرائم احتمالی و طعمه‌های این کیف‌قاپ حرفه‌ای از سوی پلیس ادامه دارد.

یک مقام پلیس در راستای این خبر گفت: سعی کنید در محل‌هایی که رفت و آمد در آن زیاد است، وسایل شخصی خود را دور از دسترس افراد غریبه قرار دهید تا شاهد چنین پرونده‌های نباشیم.

وی افزود: نصب دوربین مداربسته یکی از اقداماتی است که کار را برای دزدان سخت می‌کند و در صورت رخ دادن دزدی نیز دست آنها را رو می‌کند. این مقام پلیسی ادامه داد: بارها دیده شده است کارمندان شرکت‌های خصوصی یا دولتی گوشی‌های موبایل خود را روی میز کارشان رها می‌کنند و توجه ندارند که به خاطر نوع کارشان، مراجعه‌کنندگان ناشناس زیادی دارند و یک دزد می‌تواند به راحتی و به بهانه کار وارد حریم کاری آنان شده و دست به سرقت بزند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟