اتفاق های مشابه برای 3 اعدامی صبح چهارشنبه در زندان رجایی شهر

به گزارش اختصاصی خبرنگار جنایی رکنا، 3 مرد که در سالهای مختلف و در پرونده های جدا دست به قتل زده بودند صبح روز چهارشنبه نخستین روز مرداد 99 برای اجرای حکم اعدام پای چوبه دار رفتند.

اولین اعدامی

نخستین اعدامی که آیدین نام دارد که در 3 فروردین سال 87 در ماجرای اختلاف خانوادگی دست به قتل حسن در تهران زد و پس از دستگیری به قتل اعتراف و از سوی قضات دادگاه کیفری یک استان تهران به اعدام محکوم شد.

آیدین صبح روز چهارشنبه برای اجرای حکم پای چوبه دار رفت که گروه صلح و سازش دادسرای امورجنایی تهران توانست از اولیای دم برای اجرای حکم مهلت بگیرند و بدین ترتیب حکم متوقف شد.

دومین اعدامی

روز 12 آبان سال 89 بود که مردی به نام غلامرضا در یک سناریوی جنایی دست به قتل باقر زد و خیلی زود از سوی ماموران دستگیر شد.

این مرد در دادگاه کیفری یک استان تهران و با درخواست اولیای دم به قصاص – اعدام – محکوم شد و غلامرضا دومین محکومی اعدامی بود که روز چهارشنبه در یک قدمی چوبه دار ایستاد.

گروه صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران با صحبت اولیای دم موفق به گرفتن مهلت شدند و این حکم نیز به صورت موقت متوقف شد.

سومین اعدامی

28 اسفند سال 90 بود که در یک آتش سوزی عمدی مرد جوانی در شرق تهران به قتل رسید و خیلی زود و با اقدامات پلیسی عامل این آتش افروزی مرگبار دستگیر شد.

قاتل که رامین نام دارد به قتل اعتراف و خانواده قربانی جنایت در دادگاه کیفری یک استان تهران در خواست اعدام کردند و حکم قصاص برای این مرد صادر و در دیوانعالی کشور مهر تایید بر آن زده شد.

رامین نیز سومین اعدامی در روز چهارشنبه بود که گروه صلح و سازش دادسری امور جنایی تهران توانست از اولیای دم برای اجرای حکم مهلت بگیرد.

بنا به این گزارش، گروه صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران در تلاش است تا حکم این اعدامی را که در لحظه اجرای حکم متوقف و از خانواده ها مهلت گرفته است را به رضایت برای بخشیده شدن محکومان برساند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟