سرنوشت عجیب مرد اعدامی که 9 سال کابوس چوبه دار می دید / بوشهر

 قاتل از قصاص با گذشت اولیای دم در بوشهر نجات یافت.

رییس کل دادگستری استان بوشهر گفت: یکی دیگر از محکومان به قصاص در بوشهر با جلب رضایت اولیای دم، پس از گذشت ۹ سال، از قصاص رهایی یافت.

به گزارش رکنا، علی جمادی با اعلام خبر رهایی قاتل از قصاص با گذشت اولیای دم در بوشهر بیان کرد: یکی دیگر از محکومان به قصاص در بوشهر با جلب رضایت اولیای دم، پس از گذشت ۹ سال، از قصاص رهایی یافت و با تلاش اعضای شورای حل اختلاف، قضات، معتمدین محلی و بخشش و بزرگی خانواده مقتول، این فرد بعد از ۹ سال از زندان آزاد شد.

مرد اعدامی در زندان بوشهر سرنوشتش تغییر کرد

رییس کل دادگستری استان بوشهر تصریح کرد: از بهمن سال گذشته تاکنون این هشتمین محکوم به قصاص است که از چوبه دار رهایی می‌یابد.

وی افزود: از این شمار زندانی رها شده از قصاص چهار زندانی سال گذشته و چهار زندانی نیز از اول سال جاری که از این تعداد یک زندانی در هفته قوه قضاییه امسال و یک زندانی نیز بعد از هفته قوه قضاییه تاکنون از چوبه دار رهایی یافته‌اند.

جمادی تصریح کرد: پس از سفر رییس قوه قضاییه به استان بوشهر بر توجه به سازش و صلح در بین محکومان تاکید شد که نهادینه شدن فرهنگ گذشت، صلح و سازش و فراهم کردن رضایت اولیای دم از آن جمله است.

رییس کل دادگستری استان بوشهر ادامه داد: پارسال فقط در شورای حل اختلاف زندان استان بوشهر حدود ۵۰۰ پرونده به مصالحه و آزادی ۸۸ زندانی محکوم مالی منجر شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟