اعتماد به دوست کلاهبردار زندگی میلیاردی را به باد داد + عکس

سرهنگ کارآگاه "بهزاد اختیاری" رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران گفت: اوایل اردیبهشت سال جاری، پرونده ای با موضوع کلاهبرداری با شکایت مردی میانسال در پایگاه دوم پلیس آگاهی مطرح و بررسی موضوع را تیمی از کارآگاهان دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه بر عهده گرفتند.

کلاهبرداری به بهانه خرید لوازم صنعتی

وی عنوان کرد: شاکی پرونده اظهارداشت که برای تامین مقادیری ارز خارجی بابت خرید لوازم صنعتی از یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس، طی مذاکراتی که با یکی از دوستانم در خارج از کشور داشتم وی، من را با شخصی به نام "داود" که در تهران سکونت داشت، آشنا کرد و قرار شد بابت تامین وجه از طریق کارگزاران خارجی، سند مالکیت ملکم را به صورت صلح نامه ای در اختیارش قرار دهم؛ من نیز ملک خود را که به ارزش 140 میلیارد ریال بود به صورت صلح نامه به داود واگذار کردم و همچنین برای تامین ضمانت اجرا مبلغ 3.5 میلیارد ریال نیز به صورت چک وعده دار به وی تحویل دادم.

این مقام انتظامی گفت: شاکی در ادامه اظهارات خود بیان کرد پس از مدتی متوجه شدم داود با همکاری شخصی به نام "سینا"، چک امانی من را مصرف و با مراجعه به بانک، گواهی عدم پرداخت چک دریافت کرده است و سپس با مراجعه به مراجع قضائی دادخواستی به طرفیت من طرح کردند؛ همچنین داود و سینا با همدستی یکدیگر ملکم را با استفاده از صلح نامه تنظیم شده به نام خود منتقل و سند تک برگی گرفته اند.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ بیان کرد: با توجه به اظهارات شاکی، کارآگاهان در گام اول تحقیقات متوجه شدند هر دو متهم برخلاف وعده های خود با تشکیل پرونده مطالبه وجه چک، سایر املاک و دارایی های شاکی را توقیف و از محل سکونت خود متواری شده اند.

دستگیر کلاهبرداران حرفه ای

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه مخفیگاه جدید متهمان در حوالی سعادت آباد شناسایی شد، گفت: با دستور قضائی، هر دو متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به پایگاه دوم پلیس آگاهی انتقال یافتند.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه متهمان به جرم خود اعتراف کردند، گفت: با هماهنگی مرجع قضائی، سند ملک ابطال و ضمن انتقال به نام شاکی، چک 3.5 میلیاردی نیز از متهمان اخذ و به شاکی پرونده مسترد شد.

سرهنگ اختیاری در خاتمه گفت: هر دو متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس دادسرای ناحیه 2 تهران برای کشف زوایای پنهان پرونده در اختیار دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه قرار دارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟