به گزارش رکنا،سرهنگ داوود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتای تهران در این باره گفت: مدتی قبل نوجوانی ۱۷ ساله با والدینش برای شکایت به پلیس فتا مراجعه کرد و گفت که چند ماه پیش از طریق یکی از دوستانش با فردی آشنا شده‌ که مدعی بود شغل مناسبی برای او دست و پا خواهد کرد تا هم درسش را ادامه دهد و هم نیازمالی‌اش برطرف شود.

این فرد از نوجوان خواسته بود که چند حساب بانکی در بانک‌های مختلف افتتاح کند و پس از دریافت عابربانک، کارت‌ها را در اختیار او قرار دهد و در ازای آن ماهانه مبلغ ۲ میلیون تومان دریافت کند.

اما شاکی در ادامه متوجه شده که مبالغی در حسابش جابه‌جا می‌شود و در نهایت فهمیده که این کارت‌ها در سایت‌های شرط‌بندی مورد استفاده قرار گرفته و به همین دلیل هم تصمیم به شکایت گرفته است.

معظمی گودرزی با بیان اینکه با ثبت شکایت تیمی از مأموران پلیس فتای تهران بزرگ رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار دادند، گفت: مأموران در جریان تحقیقات خود هویت و مخفیگاه متهم را که حدود ۲۱ سال داشت شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در عملیاتی او را دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به انجام بازجویی از متهم گفت: این فرد در مقر پلیس سعی داشت خود را بی‌اطلاع نشان دهد اما پس از رویارویی با ادله، شواهد و شاکی به ناچار لب به اعتراف باز کرد و گفت که تاکنون اقدام به اجاره عابربانک‌های حدود ۱۰ نفر کرده و با این شیوه سعی داشته است تا ردی از خود در سایت‌های شرط‌بندی و قمار باقی نگذارد و پولشویی کند.

وی با بیان اینکه متهم عمده قربانیان خود را از میان افراد کم سن و سال و دارای مشکلات مالی انتخاب کرده بود، گفت: این فرد تاکنون به حدود پنج میلیارد ریال کلاهبرداری و پولشویی از این طریق اقرار کرده است.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ در پایان به شهروندان هشدار داد که به هیچ عنوان کارت بانکی و دیگر مدارک هویتی خود را به افراد دیگر اجاره ندهند و در صورت گم شدن، موضوع را به‌سرعت به پلیس گزارش کنند؛ از طرفی دیگر فریب سایت‌های شرط‌بندی و قمار را نخورند و از فعالیت در آنها خودداری کنند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟