امیرعلی 13 ساله جانش را به خاطر یک سگ از دست داد/ در میاندوآب رخ داد +عکس

به گزارش رکنا، رشید اکبری عضو هیأت مدیره مؤسسه زیست محیطی یام‌یاشیل در تشریح این ماجرا گفت: «امیرعلی روحی» نوجوان ۱۳ ساله و یکی از دوستداران محیط زیست این شهرستان روز چهارشنبه در باغ‌های کوی «یوزباشکندی» میاندوآب مشغول چرای گوسفندان بود که متوجه گرفتار شدن یک قلاده سگ در کانال آب شد و به قصد نجات این سگ وارد کانال آب شد ولی به علت عمق زیاد آب غرق شد.

امیر علی 13 ساله برای نجات یک سگ خود را به آب زد

برادر کوچک امیرعلی نیز که در محل حضور داشت، درخواست کمک کرد که بلافاصله عمو و چند نفر از افراد حاضر در آن محل به کمک وی می‌شنابند اما پس از مدتی پیکر او را پیدا می‌کنند. پیکر این پسر بلافاصله به بیمارستان فاطمه زهرا(س) منتقل و مشخص شد وی به علت خفگی ناشی از غرق شدن در آب جان باخته است.

وی با بیان اینکه اقدام این نوجوان میاندوآبی نمونه بارز محیط‌بانی و احساس مسئولیت در برابر حیوانات است، افزود: «امیرعلی» دانش‌آموز کلاس هفتم مدرسه معلم و از دانش‌آموزان ممتاز این مدرسه بود و به علت علاقه شدید به محیط‌ زیست، در دروس مربوطه مثل علوم نسبت به سایر همکلاسی‌هایش همواره پیشتاز بود.

عضو هیأت مدیره مؤسسه یام‌یاشیل میاندوآب گفت: هر ساله کانال‌های آب این شهرستان که برای انتقال آب به دشت‌های کشاورزی احداث شده‌اند به علت نداشتن پوشش و فنس‌کشی مناسب قربانیان زیادی بخصوص از میان کودکان می‌گیرد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟