تعقیب و گریز پلیسی برای بازداشت یک پلیس در تهران / او چه رازی داشت +عکس

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ "سعید راستی" اظهار داشت :5 تیرماه امسال دو تن از شهروندان به مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی با در اختیار داشتن پرونده ای مبنی بر دستگیری متهم مراجعه کرده که به دنبال آن تیمی از ماموران این مرکز مسئولیت پرونده را در خصوص شناسایی مخفیگاه متهم و دستگیری وی بر عهده گرفتند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: هر دو شاکی در اظهارات مشابهی عنوان داشتند، در خصوص تشکیل پرونده¬ا به دستگاه قضا مراجعه کرده بودیم، فردی که مدعی بود با مقامات عالی رتبه کشوری در ارتباط است و می تواند مشکل ما را در کمترین زمان و به سرعت حل کند، آشنا شدیم. به در خواست وی 2میلیارد و 350 میلیون ریال به حسابش و یا حساب هایی که وی معرفی می کرد، واریز کردیم.

وی گفت: مال باختگان اظهار داشتند، به دنبال واریزی وجه به حساب های اعلامی به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه و وکالت نامه محضری برای پیگیری پرونده به وی اعطا کردیم. بعد از گذشت مدتی متهم اظهار کرد برای پرداخت دستمزد به متصدیان قضا 15 سکه و یک هزار و 700 دلار می بایستی پرداخت کنیم. با پرداخت این وجوه متهم همچنان به خواسته های خود ادامه داد تا در نهایت ما را مجبور به امضای تعدادی برگ سفید امضا در خصوص اموالمان کرد و بدین ترتیب تصمیم گرفتم به دستگاه قضا اعلام شکایت کنم.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در تحقیقات اولیه مشخص شد که متهم با عناوین قضائی و نظامی از افراد دیگری نیز کلاهبرداری و تعدادی افراد قوی هیکل را برای مانور های متقلبانه اش اجیرکرده است، افزود: در تحقیقات و رصد های اطلاعاتی مخفیگاه وی در حکیمه تهران پارس شناسایی و با دستور قضائی مراقبت های ویژه از این مکان آغاز شد.

تعقیب و گریز پلیسی برای دستگیری کلاهبردار مامور نما

رئیس مرکز عملیات پلیس امینت عمومی تهران بزرگ خاطرنشان کرد : ماموران مراقبت های ویژه را ادامه دادند تا اینکه روز گذشته زمانی که متهم با خودرواش قصد خروج از مخفیگاهش را داشت در نزدیکی محل سکونتش مشاهده و دستور ایست صادر کردند.

وی با بیان اینکه متهم بدون توجه به هشدار ماموران به سرعت وارد آزادراه تهران - پردیس شد افزود: ماموران موفق شدند پس از تعقیب و گریزی متهم را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه تا کنون 7 تن از شاکیان شناسایی شده اند، گفت: کارشناساس ارزش ریالی اموالی که متهم بدین طریق به دست آورده است را بیش از 10 میلیارد ریال برآورده کرده اند.

به گفته سرهنگ راستی ، تحقیقات برای کشف جزئیات پرونده و دستگیری سایر اعضای این باند ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟