به گزارش رکنا، چندی قبل مأموران کلانتری لواسان هنگام گشت در منطقه مرد جوانی را دیدند که قصد باز کردن در یک خودروی پراید را داشت. وی که کلاهی بر سر گذاشته بود با دیدن مأموران پا به فرار گذاشت. مأموران نیز به تعقیب وی پرداختند و این تعقیب و گریز لحظاتی بیشتر طول نکشید و مرد کلاه دار دستگیر شد. اما مأموران که هنگام فرار سارق متوجه همدست او شده بودند، تلاش برای دستگیری دومین متهم را نیز آغاز کردند. آنها متوجه شده بودند که همدست سارق پشت شمشادهای کنار خیابان مخفی شده است به‌همین دلیل با تلفن همراه متهم دستگیر شده به او زنگ زدند‌. از شانس بد متهم تلفن همراه او روی زنگ بود و به محض زنگ خوردن تلفن، مخفیگاه او لو رفت و مأموران او را دستگیر کردند.
دو متهم در تحقیقات منکر سرقت شدند، حتی زمانی که سه سوئیچ خودرو متعلق به پراید و پژو و مدارک شناسایی سرقتی از آنها کشف شد، مدعی شدند که این وسایل را از سطل زباله پیدا کرده‌اند.
فرار با پابند
باتوجه به اظهارات متهمان، به دستور بازپرس پرونده، آنها روانه زندان شدند. اما هنگام انتقال به زندان تهران بزرگ، متهمان موفق شدند دستبندهایشان را باز کنند و درحالی که پابند داشتند فرار کردند اما با تلاش مأموران بدرقه و اقدام بموقع رهگذران این فرار ناموفق ماند. در ادامه بررسی‌ها مأموران هنگام گشت در لواسان به یک خودروی پژو 405 برخوردند که کنار خیابان رها شده بود و سابقه اعلام سرقت داشت. در همین موقع مأموران با سوئیچی که از جیب متهمان پیدا کرده بودند توانستند در خودرو را باز کنند و بدین ترتیب مطمئن شدند این خودرو از سوی همان دو سارق سرقت شده بود.
اظهارات مالک خودرو
مالک خودروی پژو در شکایت خود گفت: ساعت ۶ عصر در مسیر شمال به جنوب بزرگراه آزادگان توقف کرده بودم که یک موتورسیکلت با دو سرنشین زن و مرد به من نزدیک شده و تقاضای بنزین کردند. اما وقتی من پیاده شدم تا از باک بنزین بکشم ناگهان سه مرد جوان که نمی‌دانم از کجا پیدایشان شده بود به من حمله کرده و با زور مرا سوار خودرو کردند. آنها چاقویی زیر گلویم گذاشتند و مرا به سمت لواسان بردند بعد هم مرا از خودرو بیرون انداختند.
زمانی که عکس متهمان دستگیر شده به مالباخته نشان داده شد، او آنها را به‌عنوان سارقان خودرواش شناسایی کرد.
سرقت‌های سریالی
در ادامه تحقیقات از متهمان آنها به ناچار لب به اعتراف گشودند و به 30 سرقت در تهران اعتراف کردند.
یکی از متهمان گفت: به‌عنوان مسافر سوار خودروها می‌شدیم و بعد با تهدید چاقو راننده را پیاده کرده و خودرو را می‌دزدیدیم بعد از سرقت خودرو نیز لوازم داخلش را سرقت کرده و آن را کنار خیابان رها می‌کردیم. با اعتراف متهمان به سرقت‌های سریالی، تحقیقات برای دستگیری سایر اعضای این باند و شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟